Plugins - The Events Calendar - Stable (latest release) - en to fi translation catalogue (1359 entries)

en:  (View Full %1$s Description Here: %2$s)
fi:  (Katso %1$s kuvaus täältä: %2$s)

en:  (opens in a new window)
fi:  (avautuu uudessa ikkunassa)

en:  and
fi:  ja

en:  ask the site administrator to set a different Events URL slug.
fi: pyydä sivuston ylläpitäjää asettamaan toinen tapahtuman URL polku.

[ctx: "Create or Find Organizer", but when the word "Organizer" is customized to something else.]
en: Create or Find %s
fi: Luo tai etsi %s

[ctx: "Create or Find Venue", but when the word "Venue" is customized to something else.]
en: Create or Find %s
fi: Luo tai etsi %s

[ctx: "Find a Venue", but when the word "Venue" is customized to something else.]
en: Find %1$s %2$s
fi: Hae %1$s %2$s

[ctx: "Find an Organizer", but when the word "Organizer" is customized to something else.]
en: Find %1$s %2$s
fi: Hae %1$s %2$s

en: %1$s %2$s iCal Feed
fi: %1$s %2$s iCal-syöte

en: %1$s draft updated. %2$sPreview %3$s
fi: %1$sluonnos päivitetty. %2$sEsikatsele %3$s

en: %1$s for %2$s - %3$s
fi: %1$s ajalle %2$s - %3$s

en: %1$s or %2$s
fi: %1$s tai %2$s

en: %1$s published. %2$sView %3$s
fi: %1$s julkaistu. %2$sNäytä %3$s

en: %1$s restored to revision from %2$s
fi: %1$s palautettu korjattuun versioon kohteesta %2$s

en: %1$s scheduled for: %2$s.
fi: %1$s ajastettu: %2$s.

en: %1$s scheduled for: %2$s. %3$sPreview %4$s
fi: %1$s ajastettu: %2$s. %3$sEsikatsele %4$s

en: %1$s submitted. %2$sPreview %3$s
fi: %1$s lähetetty. %2$sEsikatsele %3$s

en: %1$s updated. %2$sView %1$s%3$s
fi: %1$s päivitetty. %2$sNäytä %1$s%3$s

en: %d%% complete
fi: %d%% valmis

en: %s (post ID %d) created.
fi: %s (post ID %d) luotu.

en: %s (post ID %d) updated.
fi: %s (post ID %d) päivitetty.

en: %s Categories
fi: %s Kategoriaa

en: %s Category
fi: %s kategoria

en: %s Cost
fi: %s kustannus

[ctx: %s Event count in admin list]
en: All %s
fi: Kaikki %s

[ctx: %s Events plural label]
en: All %s
fi: Kaikki %s

en: %s From
fi: %s lähtien

en: %s In
fi: %s kohteessa

en: %s Information
fi: %stiedot

en: %s List Navigation
fi: %s listamuotoinen navigointivalikko

en: %s Name Already Exists
fi: %s nimi on jo olemassa

en: %s Name already exists
fi: %s nimi on jo olemassa

en: %s Name can not be empty
fi: %s nimi ei voi olla tyhjä

en: %s Name:
fi: %s Nimi:

en: %s Navigation
fi: %s navigointi

en: %s Options
fi: %sasetukset

en: %s Search
fi: %s Haku

en: %s Search and Views Navigation
fi: %s Etsi aja Näkymät navigointi

en: %s Settings
fi: %s asetukset

en: %s Tags:
fi: %s tagia:

en: %s Website
fi: %s www-sivu

en: %s ago
fi: %s sitten

en: %s cannot be a duplicate
fi: %s ei voi olla kaksoiskappale

en: %s cannot be the same as %s.
fi: %s ei voi olla sama kuin %s .

en: %s draft updated.
fi: %s luonnos päivitetty.

en: %s for
fi: %s ajalle

en: %s for %s
fi: %s / %s

en: %s from now
fi: %s tästä hetkestä

en: %s must be a number between 0 and 21.
fi: %s täytyy olla numero väliltä 0 ja 21.

en: %s must be a number or percentage.
fi: %s täytyy olla numero tai prosenttiluku.

en: %s must be a phone number.
fi: %s on oltava puhelinnumero.

en: %s must be a positive number or percent.
fi: %s on oltava positiivinen luku (suurempi kuin nolla) tai prosenttimäärä.

en: %s must be a positive number.
fi: %s täytyy olla positiivinen luku.

en: %s must be a valid URL.
fi: %s pitää olla toimiva URL.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
fi: %s on oltava osoite-muotoa (numeroita, kirjaimia, väliviivoja ja alaviivoja).

en: %s must be a whole number.
fi: %s on oltava kokonaisluku.

en: %s must be an email address.
fi: %s pitää olla sähköpostiosoite.

en: %s must consist of 5 numbers.
fi: %s täytyy sisältää 5 numeroa.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
fi: %s saa sisältää vain kirjaimia, numeroita, väliviivoja, heittomerkkejä ja välilyöntejä.

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
fi: %s saa olla vain kirjaimia, välilyöntejä, heittomerkkejä ja viivoja.

en: %s must contain numbers and letters only
fi: %s saa sisältää vain numeroita ja kirjaimia

en: %s must contain numbers, letters and dots only
fi: %s saa sisältää vain numeroita, kirjaimia ja pisteitä

en: %s must contain numbers, letters, dashes and undescores only
fi: %s voi sisältää vain numeroita, kirjaimia, viivoja ja alaviivoja

en: %s must have a value that's part of its options.
fi: %s on oltava arvo, joka on sen asetuksissa.

en: %s must not be empty
fi: %s ei saa olla tyhjä

en: %s post moved to the Trash | %s posts moved to the Trash
fi[0]: %s julkaisu siirretty roskakoriin.
fi[1]: %s julkaisut siirretty roskakoriin.

en: %s post restored. | %s posts restored.
fi[0]: %s julkaisu palautettu.
fi[1]: %s julkaisut palautettu.

en: %s published privately.
fi: %s julkaistu yksityisesti.

en: %s published.
fi: %s julkaistu.

en: %s restored to revision from %s
fi: %s palautettu korjattuun versioon kohteesta %s

en: %s saved.
fi: %s tallennettu.

en: %s scheduled.
fi: %s ajastettu.

en: %s submitted.
fi: %s toimitettu.

en: %s updated.
fi: %s päivitetty.

en: (click here for details)
fi: (klikkaa saadaksesi yksityiskohtia)

en: (do not override)
fi: (älä ylikirjoita)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
fi: (suodatettu _MAX_ tuloksen joukosta)

en: + %d More | + %d More
fi[0]: +%d lisää
fi[1]: +%d lisää

en: 0 = zoomed out; 21 = zoomed in.
fi: 0 = pienin zoom (kauimpana); 21 = suurin zoom (lähimpänä)

en: 1 digit day hyphen 1 digit month hyphen 4 digit year
fi: 1 numero päivä tavuviiva 1 numero kuukausi tavuviiva 4 numeroa vuosi

en: 1 digit day slash 1 digit month slash 4 digit year
fi: 1 numero päivä kauttaviiva 1 numero kuukausi kauttaviiva 4 numeroa vuosi

en: 1 digit month hyphen 1 digit day hyphen 4 digit year
fi: 1 numero kuukausi tavuviiva 1 numero päivä tavuviiva 4 numeroa vuosi

en: 1 digit month hyphen 2 digit day hyphen 4 digit year
fi: 1 numero kuukausi tavuviiva 2 numeroa päivä tavuviiva 4 numeroa vuosi

en: 1 digit month hyphen 4 digit year
fi: 1 numero kuukausi tavuviiva 4 numeroa vuosi

en: 1 digit month slash 4 digit year
fi: 1 numero kuukausi kauttaviiva 4 numeroa vuosi

en: 1 import was scheduled.
fi: 1 tuonti oli ajastettu.

en: 1 month
fi: 1 kuukausi

en: 1 year
fi: 1 vuosi

en: 2 digit day dot 2 digit month dot 4 digit year
fi: 2 numeroa päivä piste 2 numeroa kuukausi piste 4 numeroa vuosi

en: 2 digit day hyphen 2 digit month hyphen 4 digit year
fi: 2 numeroa päivä tavuviiva 2 numeroa kuukausi tavuviiva 4 numeroa vuosi

en: 2 digit day slash 2 digit month slash 4 digit year
fi: 2 numeroa päivä kauttaviiva 2 numeroa kuukausi kauttaviiva 4 numeroa vuosi

en: 2 digit month dot 2 digit day dot 4 digit year
fi: 2 numeroa kuukausi piste 2 numeroa päivä piste 4 numeroa vuosi

en: 2 digit month dot 4 digit year
fi: 2 numeroa kuukausi piste 4 numeroa vuosi

en: 2 digit month hyphen 4 digit year
fi: 2 numeroa kuukausi tavuviiva 4 numeroa vuosi

en: 2 digit month slash 2 digit day slash 4 digit year
fi: 2 numeroa kuukausi kauttaviiva 2 numeroa päivä kauttaviiva 4 numeroa vuosi

en: 2 digit month slash 4 digit year
fi: 2 numeroa kuukausi kauttaviiva 4 numeroa vuosi

en: 2 years
fi: 2 vuotta

en: 24 hours
fi: 24 tuntia

en: 3 months
fi: 3 kuukautta

en: 3 years
fi: 3 vuotta

en: 4 digit year dot 2 digit month
fi: 4 numeroinen vuosi piste 2 numeroinen kuukausi

en: 4 digit year dot 2 digit month dot 2 digit day
fi: 4 numeroa vuosi piste 2 numeroa kuukausi piste 2 numeroa päivä

en: 4 digit year hyphen 2 digit month
fi: 4 numero vuosi tavuviiva 2 numeroa kuukausi

en: 6 months
fi: 6 kuukautta

en: 72 hours
fi: 72 tuntia

en: 9 months
fi: 9 kuukautta

en: : Selected %d rows
fi: : valittu %d riviä

en: : Selected 1 row
fi: : valittu 1 rivi

en: : activate to sort column ascending
fi: : lajittele sarake nousevasti

en: : activate to sort column descending
fi: : lajittele sarake laskevasti

en: <b>%1$s</b> requires <b>PHP %2$s</b> or higher. | <b>%1$s</b> require <b>PHP %2$s</b> or higher.
fi[0]: <b>%1$s</b> vaatii <b>PHP %2$s</b> tai uudemman.
fi[1]: <b>%1$s</b> vaativat <b>PHP %2$s</b> tai uudemman.

en: <strong>Looking for more immediate support?</strong> We offer %1$s with the purchase of any of our premium plugins (like %2$s). Pick up a license and you can post there directly and expect a response within 24-48 hours during weekdays.
fi: <strong>Etsitkö nopeampaa tukea?</strong> Tarjoamme %1$s ostaessasi minkä tahansa premium-laajennuksen (kuten %2$s). Hanki lisenssi ja voit kirjoittaa sinne suoraan ja saat vastauksen arkisin todennäköisesti 24-48 tunnin sisällä.

en: <strong>Looking for more immediate support?</strong> We offer %s with the purchase of any of our premium plugins. Pick up a license and you can post there directly and expect a response within 24-48 hours during weekdays
fi: <strong>Etsitkö nopeampaa tukea?</strong>Tarjoamme %s ostaessasi minkä tahansa Premium laajennuksemme. Hanki lisenssi ja voit kirjoittaa sinne suoraan ja saat vastauksen arkisin todennäköisesti 24-48 tunnin sisällä arkisin

en: A fully designed and styled theme for your events pages.
fi: Täysin valmis teema tapahtumasivuillesi.

en: A link to a particular %s.
fi: Linkki erityiseen %s.

[ctx: A message shown in the mobile version when a day without events is selected.]
en: There are no events on this day.
fi: Ei tapahtumia tälle päivälle.

[ctx: A message to indicate there are no upcoming events.]
en: There are no upcoming %1$s.
fi: Ei tulevia tapahtumia %1$s.

en: A new look for The Events Calendar is here!
fi: The Events Calendarin uusi ulkoasu on täällä!

en: A problem stopped the time zone update process from completing. Please refresh and try again.
fi: Aikavyöhykkeinen päivityksessä tapahtui ongelma ja se keskeytyi. Päivitä sivu ja yritä uudelleen.

en: A sorted array of all the numeric values for the cost
fi: Kustannusten numeeristen arvojen lajiteltu joukko

en: A valid license has been entered by your network administrator.
fi: Verkon ylläpitäjä on antanut voimassaolevan lisenssin.

en: A valid license key is required for support and updates
fi: Voimassa oleva lisenssiavain vaaditaan tukea ja päivityksiä varten

en: A widget that displays upcoming events.
fi: Vimpain, joka näyttää tulevia tapahtumia.

en: API Keys
fi: API avaimet

[ctx: Abbreviation for the miles unit of measure]
en: mi
fi: mailia

en: Accent Color
fi: Korostusväri

en: Access more event sources and automatic imports!
fi: Ota käyttöön uusia lähteitä ja automaattisia tuonteja!

en: Activate %s
fi: Ota käyttöön %s

en: Activate Plugin
fi: Ota lisäosa käyttöön

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Active Users:
fi: Aktiiviset käyttäjät:

en: Add %s
fi: Lisää %s

en: Add Description...
fi: Lisää kuvaus...

en: Add HTML after event content
fi: Lisää HTML-koodia tapahtuman sisällön jälkeen

en: Add HTML before event content
fi: Lisää HTML-koodia ennen tapahtuman sisältöä

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New %s
fi: Lisää uusi %s

en: Add New %s Category
fi: Lisää uusi %s kategoria

en: Add New Aggregator Record
fi: Lisää uusi yhdistelmätietue

en: Add another %s
fi: Lisää toinen %s

en: Add me to the list
fi: Lisää minut listalle

en: Add more sources
fi: Lisää uusia lähteitä

en: Add recurring events
fi: Lisää toistuvat tapahtumat

en: Add tickets and RSVP to any post
fi: Lisää liput ja vastausta pyydetään (RSVP) mihin tahansa artikkeliin

en: Add to Google Calendar
fi: Lisää Google-kalenteriin

en: Additional Functionality
fi: Lisätoiminnot

en: Additional views
fi: Lisänäkymät

en: Address:
fi: Osoite:

en: Adjust Appearance
fi: Muokkaa ulkoasua

en: Advanced Post Manager
fi: Artikkelin edistynyt muokkaustoiminto

en: Advanced Template Settings
fi: Pohjan lisäasetukset

en: Afghanistan
fi: Afganistan

en: All
fi: Kaikki

en: All %s Categories
fi: Kaikki %s kategoriat

en: All Aggregator Records
fi: Kaikki yhdistelmätietueet

en: All Day
fi: Koko päivä

en: All Day Event
fi: Koko päivän tapahtuma

en: All Solutions
fi: Kaikki ratkaisut

en: All calendar and event pages
fi: Kaikki kalenteri ja tapahtuma sivut

en: All day
fi: Koko päivä

[ctx: All day label for event]
en: All day
fi: Koko päivä

en: All items on this page were selected.
fi: Tämän sivun kaikki kohteet valittiin.

en: All scheduled imports are currently suspended, and no events will be imported.
fi: Kaikki ajastetut tuonnit on keskeytetty, eikä mitään tapahtumia tuoda.

en: Already Installed
fi: Jo asennettu

en: American Samoa
fi: Amerikan Samoa

en: An Array containing the lineage of where this event comes from, this should not change after the event is created.
fi: Muuttuja joka sisältää tiedon siitä, mistä tämä tapahtuma tulee. Tätä ei pidä muuttaa sen jälkeen kun tapahtuma on luotu.

en: An Array containing the lineage of where this organizer comes from, this should not change after the organizer is created.
fi: Muuttuja joka sisältää tiedon siitä, mistä tämä järjestäjä tulee. Tätä ei pidä muuttaa sen jälkeen kun järjestäjä on luotu.

en: An Unknown error occurred
fi: Tuntematon virhe tapahtui

en: An invalid import type was used when trying to create this import record.
fi: Tuontitallennetta yrittäessä käytettiin virheellistä tuontityyppiä.

en: Antarctica
fi: Etelämanner

en: Antigua and Barbuda
fi: Antigua ja Barbuda

en: Apply
fi: Käytä

en: Apr
fi: Huh

en: April
fi: Huhtikuu

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to The Events Calendar for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text-only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
fi: Olet ajatellut "Vau, tämä lisäosa on loistava!! Minun pitäisi kertoa kiitokset The Events Calendar tekijöille kovasta työstä." Suurimmat kiitokset mitä voimme saada on tunnustus. Lisää pieni tesktilinkki kalenterisi alareunaan linkkinä The Events Calendar projektiin.

en: Argentina
fi: Argentiina

en: Ask the site administrator to edit the %s slug
fi: Pyydä sivun ylläpitäjää muokkaamaan sivun %s polkutunnusta

en: Asynchronous
fi: Asynkroninen

en: Attendee reports
fi: Osallistujaraportit

en: Aug
fi: Elo

en: August
fi: Elokuu

en: Austria
fi: Itävalta

en: Available %s
fi: Käytettävissä oleva %s

en: Azerbaijan
fi: Azerbaidžan

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Bahamas
fi: Bahama

en: Basic Template Settings
fi: Pohjan perusasetukset

en: Belarus
fi: Valko-Venäjä

en: Belgium
fi: Belgia

en: Blue Steel
fi: Teräksensininen

en: Bosnia and Herzegovina
fi: Bosnia-Hertsegovina

en: Brazil
fi: Brasilia

en: British Indian Ocean Territory
fi: Brittiläinen Intian valtameren alue

en: Browse Extensions
fi: Selaa laajennuksia

en: Brunei Darussalam
fi: Brunei

en: Bulk Actions
fi: Massatoiminnot

en: Button Color
fi: Painikkeen väri

en: Buy Event Aggregator
fi: Osta Event Aggregator (tapahtumien kerääjä)

en: Buy Event Aggregator to access more event sources and automatic imports!
fi: Osta Event Aggregator saadaksesi enemmän tapahtumia lähteistä ja automaattiset tuonnit!

en: C&ocirc;te d'Ivoire
fi: Norsunluurannikko

en: CSV File
fi: CSV-tiedosto

en: CSV Import Settings
fi: CSV-tuontiasetukset

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Calendar Date Bar Color
fi: Kalenterin päivämääräpalkin väri

en: Calendar Header Color
fi: Kalenterin otsikon väri

en: Calendar Highlight Color
fi: Kalenterin korostusväri

en: Calendar Month Navigation
fi: Kuukausikalenteri-navigaatio

en: Calendar Table Color
fi: Kalenterin taulukon väri

en: Calendar of %s
fi: Kalenteri / %s

en: California
fi: Kalifornia

en: Cambodia
fi: Kambodza

en: Cameroon
fi: Kamerun

en: Canada
fi: Kanada

en: Cancel
fi: Kumoa

en: Cannot look for Terms without a taxonomy
fi: Termejä ei voi hakea ilman taksonomiaa

en: Cannot set %s as the current logging engine
fi: %s :ää ei voi asettaa kirjautumisjärjestelmäksi

en: Cape Verde
fi: Kap Verde

[ctx: Capitalized label for the event website link.]
en: View %s Website
fi: Näytä %s WWW-sivusto

[ctx: Capitalized label for the organizer website link.]
en: View %s Website
fi: Näytä %s WWW-sivusto

[ctx: Capitalized label for the venue website link.]
en: View %s Website
fi: Näytä %s WWW-sivusto

en: Category
fi: Luokka

en: Category:
fi: Kategoria:

en: Cayman Islands
fi: Caymansaaret

en: Central African Republic
fi: Keski-Afrikkalainen tasavalta

en: Change Event Update Authority
fi: Muuta tapahtumapäivitysten valtuutusta

en: Change the default 3 events per day in month view. To impose no limit, you may specify -1. Please note there may be performance issues if you allow too many events per day. <a href="%s">Read more</a>.
fi: Vaihda oletus kolmeen tapahtumaan päivää kohti kuukausinäkymässä. Jos et halua asettaa rajaa, määritä arvoksi -1. Huomaathan, että liian monen päivittäisen tapahtuman salliminen voi johtaa suorituskykongelmiin. <a href="%s">Lue lisää</a>.

en: Check our Knowledgebase
fi: Tutustu tietämyskantaamme

en: Check out Event Aggregator.
fi: Tutustu Event Aggregatoriin.

en: Check out the %savailable add-ons%s.
fi: Tutustu %ssaatavilla oleviin lisäosiin%s.

en: Check out the available add-ons
fi: Tutustu tarjolla oleviin lisäosiin

en: Check out the guide
fi: Tarkista ohjeesta

en: Check this box if you wish to override the network license key with your own
fi: Valitse tämä ruutu, jos haluat korvata verkkolisenssin avaimen omalla

en: Check this to cache your month view HTML in transients, which can help improve calendar speed on sites with many events. <a href="%s">Read more</a>.
fi: Valitse tämä, jos haluat käyttää välimuistia kk-näkymässä. Tämä voi parentaa kalenterin nopeutta, jos tapahtumia on paljon. <a href="%s">Lue lisää</a>.

en: Check this to use the classic header.
fi: Valitse tämä käyttääksesi perinteistä otsikkoa.

en: Check to enable maps for events and venues.
fi: Valitse ottaaksesi käyttöön kartat tapahtumille ja tapahtumapaikoille.

en: Check your license key
fi: Tarkista lisenssiavain

en: China
fi: Kiina

en: Choose File
fi: Valitse tiedosto

en: Choose File:
fi: Valitse tiedosto:

en: Choose a CSV file
fi: Valitse CSV-tiedosto

en: Choose a page template to control the appearance of your calendar and event content.
fi: Valitse sivunpohja kalenterin ja tapahtumien sisällön ulkoasun kontrollointia varten.

en: Choose a status for the event(s) to be imported with and/or define an Event Category to automatically assign. An assigned category will be added to the event in addition to any Event Categories from the import source.
fi: Valitse tila tuotaville tapahtumille ja/tai määritä automaattisesti valittava Tapahtumakategoria. Asetettu kategoria lisätään tapahtumaan jo lähteessä määritettyjen tietojen lisäksi.

en: Choose where you are importing from.
fi: Valitse, mistä tuot.

en: Christmas Island
fi: Joulusaari

en: City:
fi: Kaupunki:

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Clear Selection.
fi: Tyhjennä valinta.

en: Click here
fi: Napsauta tästä

en: Click this button to update your database and take advantage of additional time zone capabilities. Please <a href="%s" target="_blank">configure WordPress</a> to use the correct time zone before clicking this button!
fi: Paina tätä painiketta päivittääksesi tietokantasi tukemaan aikavyöhykeominaisuuksia.Tarkistathan, että <a href="%s" target="_blank">WordPress on asetettu</a> oikealle aikavyöhykkeelle ennen kuin painat tätä painiketta!

en: Click to select today's date
fi: Klikkaa valitaksesi tämä päivä

en: Click to view a Google Map
fi: Klikkaa nähdäksesi Google Map

en: Cocos (Keeling) Islands
fi: Kookossaaret

en: Colombia
fi: Kolumbia

en: Column Mapping:
fi: Sarakkeiden kartoitus:

en: Community Events
fi: Yhteisötapahtumat

en: Comoros
fi: Komorit

en: Compact Date Format
fi: Lyhyt päivämäärän muoto

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
fi: Kentän %s validointi epäonnistui, koska vertailuarvoa ei annettu

en: Completed!
fi: Valmis!

en: Configure Settings
fi: Muokkaa Asetukset

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Congo
fi: Kongo

en: Congo, Democratic Republic of the
fi: Kongon demokraattinen tasavalta

en: Connected to %s
fi: Yhdistetty kohteeseen %s

en: Content Type:
fi: Sisällön tyyppi:

en: Continue Reading
fi: Jatka lukemista

en: Cook Islands
fi: Cookinsaaret

en: Copy the provided url into this field to import the events into your WordPress site.
fi: Kopioi annettu URL-osoite tähän kenttään, jos haluat tuoda tapahtumia WordPress-sivustoosi.

en: Copy to clipboard
fi: Kopioi leikepöydälle

[ctx: Cost range separator]
en:  –
fi:  -

en: Cost:
fi: Hinta:

en: Could not process queue for Import Record %1$d: %2$s
fi: Ei voitu käsitellä tuontitietojen jonoa %1$d: %2$s

en: Could not save %s.
fi: Ei voitu tallentaa %s.

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
fi: Maaluettelossa tulee olla yksi maa per rivi seuraavassa muodossa: <br>US, Yhdysvallat <br> UK, Iso-Britannia.

en: Country:
fi: Maa:

en: Create New %s
fi: Luo uusi %s

en: Create an Event
fi: Luo tapahtuma

en: Create or Find a Venue
fi: Luo tai etsi tapahtumapaikka

en: Create or Find an Organizer
fi: Luo tai etsi järjestäjä

en: Create: <%= term %>
fi: Luo: <%= term %>

en: Created:
fi: Luotu:

en: Credentials have been saved
fi: Käyttäjätiedot on tallennettu

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
fi: Kroatia (paikallinen nimi: Hrvatska)

en: Cuba
fi: Kuuba

en: Currency Symbol:
fi: Valuutan symboli:

en: Currency symbol follows value
fi: Valuutan symboli seuraa arvoa

[ctx: Currency symbol position]
en: After cost
fi: Kustannuksen jälkeen

[ctx: Currency symbol position]
en: Before cost
fi: Ennen kustannusta

en: Current Page
fi: Nykyinen sivu

en: Current usage
fi: Nykyinen käyttö

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Custom Color
fi: Muokattu väri

en: Custom Venue Links
fi: Muokattu paikan linkki

en: Custom field deleted.
fi: Mukautettu kenttä poistettu.

en: Custom field updated.
fi: Mukautettu kenttä päivitetty.

en: Customizable
fi: Muokattavissa

en: Customizing the Events plugins
fi: Tapahtumien lisäosien mukauttaminen

en: Cyprus
fi: Kypros

en: Czech Republic
fi: Tšekki

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date Format Settings
fi: Päivämäärän muotoilun asetukset

en: Date out of range.
fi: Päivämäärä rajan ulkopuolella.

en: Date time separator
fi: Päivämäärän ja ajan erottaja

en: Date with year
fi: Päivämäärä vuodella

en: Date without year
fi: Päivämäärä ilman vuotta

en: Date:
fi: Päivämäärä:

en: Day
fi: Päivä

en: Day Navigation
fi: Päivänavigaatio

en: Day Of
fi: Päivä

en: Debug Bar Plugin
fi: Debug Bar -lisäosa

en: Debug mode
fi: Debug-tila

en: Dec
fi: Jou

en: December
fi: Joulukuu

en: Deep Sea
fi: Syvä meri

en: Default
fi: Oletus

en: Default (uses temporary files)
fi: Oletus (käyttää väliaikaisia ​​tiedostoja)

en: Default Event Category
fi: Tapahtuman oletuskategoria

en: Default Events Template
fi: Tapahtumien oletuspohja

en: Default Page Template
fi: Sivun oletuspohja

en: Default Status
fi: Oletustila

en: Default currency symbol
fi: Oletusvaluuttasymboli

en: Default encoding for imported csv file
fi: Oletuskoodaus tuodulle csv-tiedostolle

en: Default status to use for imported events
fi: Oletustila tuoduille tapahtumille

en: Default stylesheet used for events templates
fi: Tapahtumapohjissa oletuksena käytettävä tyylitiedosto

en: Default view
fi: Oletusnäkymä

en: Delete
fi: Poista

en: Delete &#8220;%s&#8221; permanently
fi: Poista &#8220;%s&#8221; pysyvästi

en: Delete Permanently
fi: Poista pysyvästi

en: Delete this
fi: Poista tämä

en: Deleted Attachment: %d
fi: Poistettu liite: %d

en: Denmark
fi: Tanska

en: Details
fi: Tiedot

en: Dig deeper
fi: Sukella syvemmälle

en: Disable the Event Search Bar
fi: Poista käytöstä tapahtumien hakupalkki

en: Disabled
fi: Pois käytöstä

en: Disconnect
fi: Ei yhdistetty

en: Display
fi: Näyttäminen

en: Display Settings
fi: Näyttämisen asetukset

en: Do Not Encode Contents
fi: Älä koodaa sisältöä

en: Do Not Import
fi: Älä tuo

en: Do not re-import events. Changes made locally will be preserved.
fi: Älä tuo tapahtumia uudestaan. Paikallisesti tehdyt muutokset säilytetään

en: Dominican Republic
fi: Dominikaaninen tasavalta

en: Done
fi: Tehty

en: Download
fi: Lataa

en: Download .ics file
fi: Lataa .ics-tiedosto

en: Download log
fi: Lataa loki

en: Download our Events Gutenberg extension and start using the block editor on your events!
fi: Lataa Events Gutenberg laajennus ja aloita käyttämään lohkoeditoria tapahtumissasi!

en: Draft
fi: Luonnos

en: Duplicate Venues &amp; Organizers
fi: Tapahtumapaikkojen ja -järjestäjien kaksoiskappaleet

en: East Timor
fi: Itä-Timor

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit %s
fi: Muokkaa %s

en: Edit %s Category
fi: Muokkaa %s kategoriaa

en: Edit Import
fi: Muokkaa tuontia

en: Edit Venue
fi: Muokkaa paikkaa

en: Edit the %s slug
fi: Muokkaa %s polkua

en: Egypt
fi: Egypti

en: Email notifications
fi: Sähköposti-ilmoitukset

en: Email:
fi: Sähköposti:

en: Empty data set for this dropdown
fi: Tyhjä datajoukko tässä pudotusvalikossa

en: Enable Maps
fi: Aktivoi kartat

en: Enable Time Zone support
fi: Lisää aikavyöhyketuki

en: Enable comments on event pages.
fi: Ota kommentit käyttöön tapahtumasivuilla.

en: Enable event views
fi: Ota käyttöön tapahtumanäkymät

en: Enable the Month View Cache
fi: Ota käyttöön kuukausnäkymän välimuisti

en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
fi: Ota tämä asetus käyttöön tallentaaksesi debug-tietoja. Oletuksena tiedot kirjatuvat palvelimelle PHP:n virhelokiin. Jos haluat nähdä lokeja selaimessasi, suosittelemme, että asennat %s, ja etsit "Tribe"-välilehden debug-tiedoista.

en: Encode contents
fi: Koodaa sisältö

en: End Date
fi: Päättymispäivä

en: End of day cutoff
fi: Päivän loppumisajankohta

en: End:
fi: Loppuu:

en: English
fi: Englanti

en: Enter a 0 for %s that are free or leave blank to hide the field.
fi: Lisää 0, jos %s ovat maksuttomia tai jätä tyhjäksi piilottaaksesi kentän.

en: Enter the format to use for dates that show a month and year only. Used on month view.
fi: Anna muotoilu päivämäärille, joissa näytetään vain kuukausi ja vuosi. Tätä käytetään kuukausinäkymässä.

en: Enter the format to use for displaying dates with the year. Used when displaying a date in a future year.
fi: Anna muotoilu päivämäärien näyttämiseksi. Tätä käytetään, kun näytetään tapahtuma tulevalta vuodelta.

en: Enter the format to use for displaying dates without a year. Used when showing an event from the current year.
fi: Anna muotoilu päivämäärien näyttämiseksi ilman vuotta. Tätä käytetään, kun näytetään tapahtuma kuluvalta vuodelta.

en: Enter the separator that will be placed between the date and time, when both are shown.
fi: Anna erottaja, joka sijoitetaan päivämäärän ja ajan väliin, kun kumpikin näytetään.

en: Enter the separator that will be used between the start and end time of an event.
fi: Anna erottaja, jota käytetään tapahtuman alku- ja loppuajan välissä.

en: Enter the url for the iCalendar feed you wish to import, e.g. https://central.wordcamp.org/calendar.ics
fi: Kirjoita iCalendar syötteen url-osoite josta haluat tuoda tapahtumia, esim. https://central.wordcamp.org/calendar.ics

en: Equatorial Guinea
fi: Päiväntasaajan Guinea

en: Error
fi: Virhe

en: Error, a unknown bug happened and it was impossible to migrate the Legacy Ignored Events, try again later.
fi: Virhe, tuntematon ohjelmavirhe esti vanhentuneina sivuutettujen tapahtumien siirron. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: Estonia
fi: Viro

en: Ethiopia
fi: Etiopia

en: Event
fi: Tapahtuma

en: Event %d: %s
fi: Tapahtuma %d: %s

en: Event Add-Ons
fi: Tapahtuma-lisäosat

en: Event Aggregator
fi: Tapahtumakerääjä

en: Event Aggregator Control
fi: Tapahtumakerääjän hallinta

en: Event Aggregator System Status
fi: Tapahtumakerääjän tila

en: Event Aggregator cannot import events because this site is running an outdated version of The Events Calendar.
fi: Tapahtumakerääjä ei voi tuoda tapahtumia, koska tämä sivusto käyttää vanhentunutta versiota The Events Calendarista.

en: Event Aggregator cannot import events from this site.
fi: Tapahtumakerääjä ei voi tuoda tapahtumia tältä sivustolta.

en: Event Aggregator cannot reach Meetup.com because you exceeded the request limit for your Meetup API key.
fi: Tapahtumakerääjä ei pääse Meetup.com-sivustoon, koska olet ylittänyt pyyntörajan Meetup API-avaimellesi.

en: Event Aggregator includes a new, better system for removing unwanted imported events from your calendar. Click the button below to transition previously deleted events. This process will remove unwanted records from your database and include recent or upcoming trashed events in your Ignored archive.
fi: Tapahtumakerääjä sisältää uuden, paremman järjestelmän poistamaan ei-toivotut tuodut tapahtumat kalenteristasi. Siirtääksesi aiemmin poistetut tapahtumat napsauta alla olevaa painiketta. Tämä prosessi poistaa ei-toivotut tietueet tietokannastasi ja lisää viimeisimmät tai tulevat poistetut tapahtumat Sivuutettujen arkistoosi.

en: Event Aggregator server has blocked your request. Please try your import again later or contact support to know why.
fi: Tapahtumapalvelin on estänyt pyyntösi. Yritä tuontia myöhemmin uudelleen tai pyydä lisätietoja tuesta.

en: Event Aggregator will try to fetch events starting within the next %s from the current date or the specified date;
fi: Tapahtumakerääjä yrittää hakea tapahtumia, jotka alkavat %s nykyisestä tai määritetystä päivämäärästä.

en: Event Allow Comments
fi: Salli kommentit tapahtumalle

en: Event Allow Trackbacks and Pingbacks
fi: Salli paluuviitteet tapahtumalle

en: Event Category
fi: Tapahtumaluokka

en: Event Cost
fi: Tapahtuman hinta

en: Event Currency Position
fi: Tapahtuman valuutan sijainti

en: Event Currency Symbol
fi: Tapahtuman valuuttasymboli

en: Event Date and Time
fi: Tapahtuman päivä ja aika

en: Event Date:
fi: Tapahtuman päivämäärä:

en: Event Description
fi: Tapahtuman kuvaus

en: Event End Date
fi: Tapahtuman päättymispäivä

en: Event End Time
fi: Tapahtuman päättymisaika

en: Event Excerpt
fi: Tapahtuman ote

en: Event Featured Image
fi: Tapahtuman kuva

en: Event Log
fi: Tapahtumaloki

en: Event Name
fi: Tapahtuman nimi

en: Event Organizer Name(s) or ID(s)
fi: Tapahtuman järjestäjän nimi/nimet tai ID/ID:t

en: Event Organizers
fi: Tapahtuman järjestäjät

en: Event Show Map
fi: Näytä tapahtuma kartalla

en: Event Show Map Link
fi: Näytä tapahtuman karttalinkki

en: Event Start Date
fi: Tapahtuman aloituspäivä

en: Event Start Time
fi: Tapahtuman aloitusaika

en: Event Sticky in Month View
fi: Kiinnitä tapahtuma kuukausinäkymään

en: Event Tags
fi: Tapahtumatägit

en: Event Tickets
fi: Tapahtuman liput

en: Event Time Zone
fi: Tapahtuman aikavyöhyke

en: Event Title
fi: Tapahtuman otsikko

en: Event Title Color
fi: Tapahtuman otsikon väri

en: Event Update Authority
fi: Tapahtumapäivitysten valtuutus

en: Event Venue
fi: Tapahtuman paikka

en: Event Venue Name
fi: Tapahtumapaikan nimi

en: Event Website
fi: Tapahtuman sivusto

en: Event information: website, cost, description, date, time, image
fi: Tapahtuman info: www-sivusto, kustannus, kuvaus, päivä, aika, kuva

en: Event, Venue, and Organizer Information
fi: Tapahtuman, paikan ja järjestäjän info

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Events Happening Now
fi: Tapahtumat juuri nyt

en: Events Help
fi: Tapahtumien ohje

en: Events Import
fi: Tapahtumien tuonti

en: Events List
fi: Tapahtumalista

en: Events Settings
fi: Tapahtumien asetukset

en: Events Tickets
fi: Tapahtuman liput

en: Events URL slug
fi: Tapahtumien URL-osoite

en: Events on or after
fi: Tapahtumat alkaen

en: Events template
fi: Tapahtumien pohja

en: Evergreen
fi: Ikivihreä

en: Every %d Minutes
fi: %d minuutin välein

en: Every time you rate %s5 stars%s, a fairy is born. Okay maybe not, but more happy users mean more contributions and help on the forums. The community NEEDS your voice.
fi: Joka kerran, kun joku antaa %s5 tähteä%s, uusi keijukainen syntyy. Okei, ei ehkä kuitenkaan, mutta useampi tyytyväinen käyttäjä tarkoittaa enemmän apua foorumilla. Yhteisö tarvitsee äänesi.

en: Expired license. Consult your network administrator.
fi: Vanhentunut lisenssi. Kysy lisätietoja verkonvalvojalta.

en: Export %s
fi: Vie %s

en: Export Events
fi: Vie tapahtumat

en: Extensions
fi: Laajennukset

en: F j, Y
fi: j.n.Y

en: FREE
fi: ILMAINEN

en: Facebook Events
fi: Facebook-tapahtumat

en: Failed to import record in row %d.
fi: Tuonnin poiminta epäonnistui rivillä %d.

en: Falkland Islands (Malvinas)
fi: Falklandin saaret (Malvinas)

en: Faroe Islands
fi: Färsaaret

en: Favorite Imports
fi: Suositut tuonnit

en: Feature Event
fi: Nostettu tapahtuma

en: Featured
fi: Suositeltu

en: Featured Highlight Color
fi: Nostetun korostusväri

en: Featured events are highlighted on the front end in views, archives, and widgets.
fi: Suositellut tapahtumat ovat korostettuna näkymien vimpainten ja arkistojen etusivulla

en: Features overview
fi: Yleiskatsaus ominaisuuksista

en: Feb
fi: Hel

en: February
fi: Helmikuu

en: Field ID:
fi: Kentän ID:

en: Fiji
fi: Fidži

en: Filter
fi: Suodatin

en: Filter Bar
fi: Suodatinpalkki

en: Filter Bar Color
fi: Suodatinpalkin väri

en: Filter By Frequency
fi: Suoda taajuuden mukaan

en: Filter By Origin
fi: Suodata alkuperän mukaan

en: Filter category, price, and more
fi: Suodata kategoria, hinta, ja enemmän

en: Filter distance (for Events Calendar Pro)
fi: Suodata etäisyys (Events Calendar Pro)

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Find %s
fi: Etsi %s

en: Find a Venue
fi: Etsi tapahtumapaikka

en: Find an Organizer
fi: Etsi järjestäjä

en: Find out more
fi: Lue lisää

en: Find out more »
fi: Lue lisää »

en: Finding & extending your calendar.
fi: Kalenterin löytäminen ja laajentaminen.

en: Finding your calendar.
fi: Kalenterin löytäminen.

en: Finland
fi: Suomi

en: First page
fi: Ensimmäinen sivu

en: For classic editor
fi: Klassiselle editorille

en: France
fi: Ranska

en: Free
fi: Vapaa

en: French Guiana
fi: Ranskan Guayana

en: French Polynesia
fi: Ranskan Polynesia

en: French Southern Territories
fi: Ranskan eteläiset alueet

en: Fri
fi: Pe

en: Friday
fi: Perjantai

en: Full debug (all events)
fi: Täysi testaustila (kaikki tapahtumat)

en: General
fi: Yleinen

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: General Theme
fi: Yleinen teema

en: Generate JSON-LD data
fi: Luo JSON-LD data

en: Germany
fi: Saksa

en: Get started with online events
fi: Aloita online-tapahtumien käyttö

en: Getting More Help
fi: Hanki lisää apua

en: Getting Started Guide
fi: Aloitusopas

en: Getting Support
fi: Avun saaminen

en: Global
fi: Yleinen

en: Global Elements
fi: Yleiset elementit

en: Global Import Settings
fi: Yleiset tuontiasetukset

en: Global configurations for the styling of The Events Calendar
fi: Yleiset asetukset tapahtumakalenterin tyylittelyyn

en: Go to WordPress Updates page
fi: Mene WordPressin päivitykset -sivulle

en: Go to plugins page
fi: Mene Lisäosat-sivulle

en: Google Calendar
fi: Google-kalenteri

en: Google Calendar Import Settings
fi: Google Kalenterin tuontiasetukset

en: Google Maps API key
fi: Google Mapsin API-avain

en: Google Maps default zoom level
fi: Google Mapsin oletuszoomaustaso

en: Greece
fi: Kreikka

en: Greenland
fi: Grönlanti

en: Guadeloupe
fi: Guadeloupen

en: Has %s
fi: on %s

en: Has featured %s
fi: On kiinnitetty %s

en: Have an event that runs past midnight? Select a time after that event's end to avoid showing the event on the next day's calendar.
fi: Onko sinulla tapahtuma joka jatkuu yli puolenyön? Valitse aika tapahtuman lopun jälkeen välttääksesi tapahtuman näkymistä seuraavan päivän kalenterissa.

en: Hawaii
fi: Havaiji

en: Heard and McDonald Islands
fi: Heard ja McDonaldinsaaret

en: Hello,
fi: Tervehdys,

en: Help
fi: Apua

en: Help page
fi: Ohjesivu

en: Help users find exactly the right event
fi: Auta käyttäjiä löytämään täsmälleen oikea tapahtuma

en: Helpful Links:
fi: Hyödyllisiä linkkejä:

en: Helpful Resources
fi: Hyödyllisiä resursseja

en: Here is the iCal feed URL for your events:
fi: Tässä on tapahtumien iCal syötteen URL:

en: Hide %s Search
fi: Piilota %s haku

en: Hide & Ignore
fi: Piilota ja ohita

en: Hide Event From Event Listings
fi: Piilota tapahtuma tapahtumaluettelosta

en: Hide From %s Listings
fi: Piilota %s listauksista

en: Hide and Ignore &#8220;%s&#8221;
fi: Piilota ja ohita &#8220;%s&#8221;

en: Hide the following settings tabs on every site:
fi: Piilota seuraavat asetusten välilehdet jokaisella sivustolla:

en: Hide this widget if there are no upcoming events.
fi: Piilota tämä vimpain jos ei ole tulevia tapahtumia.

en: History
fi: Historia

en: Hmmm... something's wrong with this validator. Please contact %ssupport%s.
fi: Hmmm... jokin on pielessä tämän validaattorin kanssa. Ota yhteyttä %stukeen%s.

en: Holy See (Vatican City State)
fi: Pyhä istuin (Vatikaanivaltio)

en: Horizontal or vertical
fi: Vaakasuora tai pystysuora

en: How Long You Retain this Data
fi: Kuinka kauan säilytät tämän datan

en: Hungary
fi: Unkari

en: I'm not ready
fi: En ole valmis

en: ICS File
fi: ICS-tiedosto

en: ICS File Import Settings
fi: ICS-tiedoston tuontiasetukset

en: Iceland
fi: Islanti

en: If the Featured highlight color is set to Custom, the following color will be used:
fi: Jos esiinnostettujen tapahtumien korostusväri on asetettu mukautetuksi, käytetään seuraavaa väriä:

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code after the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
fi: Jos olet perehtynyt HTML:ään, voit lisätä koodia tapahtuman pohjan jälkeen. Jotkin teemat voivat vaatia tätä muotoilun tai tyylien toimimiseksi.

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code before the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
fi: Jos olet perehtynyt HTML:ään, voit lisätä koodia ennen tapahtuman pohjaa. Jotkin teemat voivat vaatia tätä muotoilun tai tyylien toimimiseksi.

en: Ignored
fi: Ohitettu

en: Ignored <span class="count">(%s)</span> | Ignored <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Sivuutettu <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Sivuutetut <span class="count">(%s)</span>

en: Ignored events do not show on the calendar but can be updated with future imports
fi: Sivuutettuja tapahtumia ei näytetä kalenterissa, mutta ne voidaan päivittää tulevilla tuonneilla.

en: Ignored events that are deleted will be removed permanently. They can be recreated via import.
fi: Poistetut sivuutetut tapahtumat poistetaan pysyvästi. Ne voidaan uudelleenluoda tuonnilla.

en: Import
fi: Tuo

en: Import & export events
fi: Tuo & vie tapahtumia

en: Import All
fi: Tuo kaikki

en: Import Event Settings
fi: Tuo tapahtuma-asetukset

en: Import Name:
fi: Tuo nimi:

en: Import Origin:
fi: Tuo alkuperäinen:

en: Import Settings
fi: Tuontiasetukset

en: Import Source
fi: Tuo lähde

en: Import Type:
fi: Tuontityyppi:

en: Import complete!
fi: Tuonti valmis!

en: Import completed
fi: Tuonti on valmis

en: Import failed
fi: Tuonti epäonnistui

en: Import is complete
fi: Tuonti on suoritettu.

en: Import pending
fi: Tuonti vireillä

en: Import preview
fi: Tuonnin esikatselu

en: Import queued
fi: Tuontijono

en: Import runs daily at approximately
fi: Tuonti ajetaan keskimääräisesti päivittäin

en: Import runs weekly on
fi: Tuonti ajetaan viikottain

en: Import schedule
fi: Tuonnin aikataulu

en: Imported Event
fi: Tuotu tapahtuma

en: Importing Events, Venues, and Organizers:
fi: Tuodaan Taphtumat, Paikat ja Järjestäjät:

en: Imports
fi: Tuonnit

en: In a location
fi: Sijainnissa

en: Include events in main blog loop
fi: Sisällytä tapahtumat blogin etusivun listaukseen

en: Includes
fi: sisältää

en: India
fi: Intia

en: Initializing Tribe Events on %s
fi: Otetaan käyttöön Tribe Tapahtumat %s

en: Install %s
fi: Asenna %s

en: Install Plugin
fi: Asenna lisäosa

en: Invalid Frequency
fi: Virheellinen toistoväli

en: Invalid Key
fi: Kelvoton avain

en: Invalid credential save nonce
fi: Virheellinen käyttäjätietojen tallennustilanne

en: Invalid credential save request
fi: Virheellinen käyttäjätietojen tallennuspyyntö

en: Invalid field type specified
fi: Virheellinen kentän tyyppi

en: Invalid or incomplete field passed
fi: Virheellinen tai puutteellinen kenttä syötetty

en: Iran, Islamic Republic of
fi: Iran, Islamin republikaaninen

en: Iraq
fi: Irak

en: Ireland
fi: Irlanti

en: Italy
fi: Italia

en: Jamaica
fi: Jamaika

en: Jan
fi: Tam

en: January
fi: Tammikuu

en: Japan
fi: Japani

en: Jul
fi: Hei

en: July
fi: Heinäkuu

en: Jump to the %1$snext upcoming %2$s%3$s.
fi: Siirry %1$sseuraaviin tuleviin %2$s%3$s.

en: Jun
fi: Kes

en: June
fi: Kesäkuu

en: Kazakhstan
fi: Kazakstan

en: Keep the Core Plugin %sFREE%s!
fi: Pidä peruslisäosa %sILMAISENA%s!

en: Kenya
fi: Kenia

en: Key
fi: Avain

en: Keyword
fi: Avainsana

en: Keyword(s)
fi: Avainsana(t)

en: Keywords:
fi: Avainsanat:

en: Kiribati
fi: Kiribatin

en: Knowledgebase
fi: Tietämyskanta

en: Korea, Democratic People's Republic of
fi: Korean demokraattinen kansantasavalta

en: Korea, Republic of
fi: Korean tasavalta

en: Kyrgyzstan
fi: Kirgisia

[ctx: Label for option to leave white (default).]
en: White
fi: Valkoinen

[ctx: Label for option to set a custom color.]
en: Custom
fi: Muokattu

[ctx: Label for tooltip background color setting.]
en: Event Preview Background
fi: Tapahtuman esikatselun tausta

en: Lao People's Democratic Republic
fi: Laosin demokraattinen kansantasavalta

en: Last Import
fi: Viimeisin tuonti

en: Last Import:
fi: Viimeinen tuonti:

en: Last page
fi: Viimeinen sivu

en: Latest Import:
fi: Viimeisin tuonti:

en: Latest Past %s
fi: Viimeiset menneet %s

en: Latest Version:
fi: Uusin versio:

en: Learn More
fi: Lue lisää

en: Learn more
fi: Opi lisää

en: Learn more.
fi: Lue lisää.

en: Lebanon
fi: Libanon

en: Legacy Import
fi: Vanhentuneiden tuonti

en: Let's go!
fi: Aloitetaan!

en: License &amp; Usage
fi: Lisenssi & käyttö

en: License Key
fi: Lisenssiavain

en: License Key Status:
fi: Lisenssiavaimen tila:

en: License key(s) updated.
fi: Lisenssiavain/avaimet päivitetty.

en: Licenses
fi: Lisenssit

en: Limited connectivity with Meetup
fi: Vajaa liitettävyys Facebookiin

en: Link Color
fi: Linkin väri

en: Links
fi: Linkit

en: List
fi: Lista

en: List-style Views
fi: Listatyylin näkymät

en: Lithuania
fi: Liettua

en: Live Refresh
fi: Reaaliaikainen päivitys

en: Loading %s
fi: Ladataan %s

en: Loading view.
fi: Ladataan näkymä.

en: Loading...
fi: Lataa...

en: Location
fi: Sijainti

en: Location:
fi: Sijainti:

en: Log into Facebook
fi: Kirjaudu Facebookiin

en: Logging level
fi: Kirjauksen taso

en: Looking for Something Special?
fi: Etsitkö jotain erityistä?

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
fi: Etsitkö lisätoimintoja kuten toistuvia tapahtumia, lisätietokenttiä, yhteisöllisiä tapahtumia, lipunmyyntiä ja paljon muuta?

en: Looking for additional functionality including recurring events, ticket sales, publicly submitted events, new views and more?
fi: Etsitkö lisätoimintoja kuten toistuvia tapahtumia, lipunmyyntiä, julkisesti lisättyjä tapahtumia, uusia näkymiä ja enemmänkin?

en: Looks like you are using Gutenberg on this WordPress installation. %1$s
fi: Näyttää siltä että käytät Gutengergia tässä WordPress asennuksessa. %1$s

en: Luxembourg
fi: Luxemburg

en: M j, Y @ G:i
fi: j.M.Y @ G:i

en: Madagascar
fi: Madagaskar

en: Malachite
fi: Malakiitti

en: Malaysia
fi: Malesia

en: Maldives
fi: Malediivit

en: Manage
fi: Hallinnoi

en: Manage Active Plugins
fi: Hallitse käytössä olevia lisäosia

en: Map Pin
fi: Karttamerkki

en: Map Settings
fi: Kartta-asetukset

en: Mar
fi: Maa

en: March
fi: Maaliskuu

en: Marshall Islands
fi: Marshallinsaaret

en: May
fi: Toukokuu

en: Merge Duplicates
fi: Yhdistä kaksoiskappaleet

[ctx: Meridian: am]
en: AM
fi: ap

[ctx: Meridian: pm]
en: PM
fi: ip

[ctx: Metabox title]
en: Location
fi: Sijainti

en: Method
fi: Menettelytapa

en: Mexico
fi: Meksiko

en: Micronesia, Federated States of
fi: Mikronesia

en: Migrate Legacy Ignored Events
fi: Siirrä vanhentuneet ohitetut tapahtumat

en: Migrate iCal Importer settings
fi: Muuta iCal-tuonnin asetuksia

en: Migrating events from another calendar?
fi: Siirretäänkö tapahtumia toisesta kalenterista?

en: Miscellaneous Settings
fi: Muut asetukset

en: Missing data source for this dropdown
fi: Pudotusvalikon datajoukko puuttuu

en: Missing required fields in row %d.
fi: Pakollisia kenttiä puuttuu riviltä %d.

en: Moldova, Republic of
fi: Moldovia

en: Mon
fi: Ma

en: Monday
fi: Maanantai

en: Month
fi: Kuukausi

en: Month View
fi: Kuukausinäkymä

en: Month and year format
fi: Kuukauden ja vuoden muotoilu

en: Month view events per day
fi: Tapahtumia päivää kohden kuukausinäkymässä

en: More detailed styling, tries to grab styles from your theme.
fi: Tarkempi muotoilu, yrittää hyödyntää teemasi tyylejä.

en: More...
fi: Lue lisää...

en: Morocco
fi: Marokko

en: Move to trash events older than
fi: Siirrä roskakoriin tapahtumat jotka ovat vanhempia kuin

en: Moving your license keys
fi: Siirretään lisenssiavaimesi

en: Mozambique
fi: Mosambik

en: Multiple views
fi: Useampia näkymiä

en: My %s
fi: Minun %s

[ctx: Names of required plugins for Community Tickets]
en: Event Tickets Plus and Community Events
fi: Event Tickets Plus ja Community Events

en: Need a language other than English? We've got you covered here.
fi: Tarvitsetko muita kieliversioita kuin englantia? Homma on meillä ns. hanskassa.

en: Netherlands
fi: Alankomaat

en: Network
fi: Verkko

en: Network Settings
fi: Verkkoasetukset

en: New %s
fi: Uusi %s

en: New %s Category Name
fi: Uusi %s kategorian nimi

en: New Caledonia
fi: Uusi-Kaledonia

en: New Import
fi: Uusi tuonti

en: New Zealand
fi: Uusi-Seelanti

en: News For Events Users
fi: Uutisia Tapahtumat-lisäosan käyttäjille

en: News and Tutorials
fi: Uutiset ja Oppaat

en: Next
fi: Seuraava

en: Next %1$s
fi: Seuraavat %1$s

en: Next %s
fi: Seuraavat %s

en: Next Day
fi: Seuraava päivä

en: Next day
fi: Seuraava päivä

en: Next month
fi: Seuraava kuukausi

en: Next month, %1$s
fi: Seuraava kuukausi, %1$s

en: Next page
fi: Seuraava sivu

en: No
fi: Ei

en: No %1$s scheduled for %2$s.
fi: Ei %1$s ajastettu %2$s.

en: No %1$s scheduled for %2$s. %3$s
fi: Ei %1$s ajastettu %2$s. %3$s

en: No %1$s scheduled for %2$s. Please try another day.
fi: %1$s lista on tyhjä päivän %2$s osalta. Yritä toista päivää.

en: No %s found
fi: %s ei löytynyt

en: No %s found in Trash
fi: %s ei löytynyt roskakorista

en: No checkbox options specified
fi: Ei valintaruudun asetuksia määritettynä

en: No data available in table
fi: Tietoja ei löytynyt taulusta

en: No default category
fi: Ei oletuskategoriaa

en: No description provided
fi: Kuvausta ei ole annettu

en: No file chosen
fi: Ei valittua tiedostoa

en: No importer defined for %s
fi: Tuojaa ei ole määritelty kohteelle %s

en: No license entered. Consult your network administrator.
fi: Ei lisenssiä. Kysy lisätietoja verkonvalvojalta.

en: No matching %1$s listed under %2$s scheduled for %3$s. Please try another day.
fi: Ei vastaavia %1$s listattuna kohteeseen %2$s päivämäärällä %3$s. Kokeile jotain toista päivää.

en: No matching %1$s listed under %2$s. Please try viewing the full calendar for a complete list of %3$s.
fi: Ei vastaavia %1$s listattuna kohteeseen %2$s. Kokeile tarkastella koko kalenteria löytääksesi täyden listan näistä %3$s.

en: No matching %1$s listed under %2$s. Please try viewing the full calendar for a complete list of events.
fi: Ei vastaavia %1$s listattuna kohteeseen %2$s. Kokeile tarkastella koko kalenteria löytääksesi täyden listan tapahtumista.

en: No matching records found
fi: Vastaavia merkintöjä ei löytynyt

en: No notable changes detected
fi: Ei huomattavia muutoksia todettu

en: No previous %s
fi: Ei aikaisempia %s

en: No radio options specified
fi: Ei valintanapin asetuksia määritettynä

en: No results were found for %1$s in or near %2$s.
fi: Ei tuloksia haulle %1$s kohteessa %2$s tai sen lähellä.

en: No saved %s exists.
fi: Ei tallennettuja %s olemassa.

en: No select options specified
fi: Ei monivalinnan asetuksia määritettynä

en: No upcoming %1$s listed under %2$s. Check out upcoming %3$s for this category or view the full calendar.
fi: Ei tulevia %1$s listattu tänne %2$s. Tutustu tuleviin %3$s tässä kategoriassa tai tarkastele koko kalenteria.

en: Non-existant field validation function passed
fi: Olematon kenttävalidointifunktio annettu

en: None
fi: Ei mitään

en: None of your settings were saved. Please try again.
fi: Asetuksia ei tallennettu. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: Norfolk Island
fi: Norfolkinsaari

en: North Macedonia
fi: Pohjois Makedonia

en: Northern Mariana Islands
fi: Pohjois-Mariaanien liittovaltio

en: Norway
fi: Norja

en: Not connected to %s
fi: Ei yhdistetty kohteeseen %s

en: Nov
fi: Mar

en: November
fi: Marraskuu

en: Number of events to show per page
fi: Tapahtumia per sivu

en: Oct
fi: Lok

en: October
fi: Lokakuu

en: Once Every 30 Mins
fi: Kerran Joka 30 Min

en: One month
fi: Yksi kuukausi

en: One week
fi: Viikko

en: One-Time Import
fi: Kertaluontoinen tuonti

en: One-time imports include all currently listed events, while scheduled imports automatically grab new events and updates from Meetup on a set schedule. Single events can be added via a one-time import.
fi: Kertaluontoiset tuonnit kattavat kaikki listatut tapahtumat kun taas ajoitetut tuonnit ottavat sisään uusia päivityksiä ja tapahtumia Meetup:sta määritetyn aikataulun mukaan. Yksittäisiä tapahtumia voi lisätä kertaluonteisen tuonnin avulla.

en: One-time imports include all events in the current feed, while scheduled imports automatically grab new events and updates from the feed on a set schedule.
fi: Kertaluontoiset tuonnit kattavat kaikki tapahtumat tässä syötteessä kun taas ajoitetut tuonnit ottavat sisään uusia päivityksiä ja tapahtumia syötteestä määritetyn aikataulun mukaan.

en: Ongoing
fi: Käynnissä oleva

en: Only errors
fi: Vain virheet

en: Only includes enough css to achieve complex layouts like calendar and week view.
fi: Sisältää vain tarvittavan css-koodin monimutkaisten asettelujen, kuten kalenteri- ja viikkonäkymien luomiseen.

en: Optimize your site's event listings with %1$sThe Events Calendar%2$s, our free calendar plugin. Looking for additional functionality including recurring events, user-submission, advanced ticket sales and more? Check out our %3$spremium add-ons%4$s.
fi: Optimoi sivustosi tapahtumalistaukset %1$sThe Events Calendar%2$s, kanssa. Se on ilmainen kalenterilisäosamme. Haluatko lisätoimintoja, kuten toistuvat tapahtumat, käyttäjien tuonti, edistyneet lipunmyyntitoiminnot ja paljon muuta? Tutustu meidän %3$smaksullisiin lisäosiin%4$s.

en: Optional
fi: Valinnainen

en: Options selected here will override what was selected in the "General Theme" section.
fi: Tässä valitut asetukset kumoavat sen mitä on valittu ”Yleinen teema” - osiossa.

en: Organizer
fi: Järjestäjä

en: Organizer Description
fi: Järjestäjän kuvaus

en: Organizer Email
fi: Järjestäjän sähköposti

en: Organizer Featured Image
fi: Järjestäjän kuva

en: Organizer Name
fi: Järjestäjän nimi

en: Organizer Phone
fi: Järjestäjän puhelinnumero

en: Organizer Website
fi: Järjestäjän www-osoite

en: Organizer information: name, phone, website, email
fi: Järjestäjän info: nimi, puhelin, www-sivusto, sähköposti

en: Organizers
fi: Järjestäjät

en: Origin:
fi: Alkuperä:

en: Other URLs
fi: Muut URLit

en: Override network license key
fi: Ohita verkon lisenssiavain

en: PSST... Want a Discount?
fi: Psst... Haluatko alennuksen?

en: Papua New Guinea
fi: Papua-Uusi-Guinea

en: Parent %s Category
fi: Isäntä %s kategoria

en: Parent %s Category:
fi: Isäntä %s kategoria:

en: Parent Aggregator Record:
fi: Ylätason yhdistelmätietue:

en: Past %s
fi: Menneet %s

en: Paypal integration
fi: Paypal integrointi

en: Pending
fi: Odottaa

en: Permanently delete events older than
fi: Poista pysyvästi tapahtumat, jotka ovat vanhempia kuin

en: Permission Error
fi: Käyttöoikeusvirhe

en: Philippines
fi: Filippiinit

en: Phone:
fi: Puhelin:

en: Please log in to continue
fi: Kirjaudu jatkaaksesi

en: Please refresh the page and try your request again.
fi: Päivitä sivu ja suorita pyyntö uudelleen.

en: Please wait while time zone data is added to your events.
fi: Odota, kun kaikki aikavyöhykkeet lisätään sinun tapahtumiin.

en: Please wait while your preview is fetched.
fi: Odota esikatselun latautumista.

[ctx: Plugin A "and" Plugin B]
en:  and
fi:  ja

en: Plugin Active
fi: Lisäosa käytössä

en: Plugin Inactive
fi: Lisäosa poissa käytöstä

en: Poland
fi: Puola

en: Portugal
fi: Portugali

en: Post Title Color
fi: Artikkelin otsikon väri

en: Postal Code:
fi: Postinumero:

en: Powered by
fi: Moottorina

en: Premium Add-Ons
fi: Maksulliset lisäosat

en: Premium support
fi: Premium tuki

en: Prev
fi: Edellinen

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Previous
fi: Edellinen

en: Previous %1$s
fi: Edelliset %1$s

en: Previous %s
fi: Edelliset %s

en: Previous Day
fi: Edellinen päivä

en: Previous day
fi: Edellinen päivä

en: Previous month
fi: Edellinen kuukausi

en: Previous month, %1$s
fi: Edellinen kuukausi, %1$s

en: Previous page
fi: Edellinen sivu

en: Price Background Color
fi: Hinnan taustaväri

en: Privacy
fi: Yksityisyys

en: Protected: %s
fi: Suojattu: %s

en: Published
fi: Julkaistu

en: Quick Links:
fi: Pikalinkit:

[ctx: Radius with abbreviation]
en: Radius (%s)
fi: Säde (%s)

en: Radius:
fi: Säde:

en: Random Images
fi: Satunnaiset kuvat

en: Rate %1$sThe Events Calendar%2$s %3$s
fi: Arvioi %1$sThe Events Calendar%2$s %3$s

en: Rate It
fi: Arvostele

en: Rating:
fi: Arvio:

en: Reach Attendees
fi: Tavoita osallistujat

en: Read more
fi: Lue lisää

[ctx: Read more about deprecation of legacy views.]
en: Learn more
fi: Opi lisää

en: Read more.
fi: Lue lisää.

en: Reads
fi: lukua

en: Record:
fi: Tietue:

en: Records per page
fi: Tietuetta sivulla

en: Recurring event
fi: Toistuva tapahtuma

en: Recurring events
fi: Toistuvat tapahtumat

en: Refresh your connection to Meetup
fi: Päivitä yhteytesi Facebookiin

en: Registered User Settings
fi: Rekisteröityneen käyttäjän asetukset

en: Renew Your License Now
fi: Uudista lisenssiavaimesi nyt

en: Requires:
fi: Vaatii:

en: Restore
fi: Palauta

en: Return to Plugins page
fi: Palaa Lisäosat-sivulle

en: Return to WordPress Updates
fi: Palaa WordPressin päivitykset -sivulle

en: Rewrite rules were purged on load of this help page. Chances are there is a rewrite rule flush occurring in a plugin or theme!
fi: Uudelleenkirjoitussäännöt pyyhittiin ladattaessa tätä sivua. On mahdollista, että lisäosassa tai teemassa on tapahtuu uudelleenkirjoitussäännön pyyhintää!

en: Right here
fi: Täällä

en: Run Import
fi: Suorita tuonti

en: Russian Federation
fi: Venäjä

en: Rwanda
fi: Ruanda

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
fi: São Tomé ja Príncipe

en: Saint Kitts and Nevis
fi: Saint Kitts ja Nevis

en: Saint Pierre and Miquelon
fi: Saint Pierre ja Miquelon

en: Saint Vincent and The Grenadines
fi: Saint Vincent ja Grenadiinit

en: Sales reporting
fi: Myyntiraportointi

en: Sat
fi: La

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Saudi Arabia
fi: Saudi-Arabia

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Save Scheduled Import
fi: Tallenna ajastettu tuonti

en: Save over 20%
fi: Säästä yli 20%

en: Save over 25%
fi: Säästä yli 25%

en: Schedule:
fi: Aikataulu:

en: Scheduled Import
fi: Ajastettu tuonti

en: Scheduled Imports
fi: Ajastetut tuonnit

en: Scheduled imports may not run reliably
fi: Ajastetut tuonnit ei välttämättä toimi luotettavasti

en: Search
fi: Etsi

en: Search %s
fi: Etsi %s

en: Search %s Categories
fi: Etsi %s kategorioista

en: Search for %s
fi: Etsi %s

en: Search for %s by Date. Please use the format %s.
fi: Etsi %s päivältä. Ole hyvä ja käytä formaattia %s.

en: Search for %s by Keyword.
fi: Etsi %s avainsanalla.

en: Search for %s by month. Please use the format %s.
fi: Etsi %s kuukaudelta. Ole hyvä ja käytä formaattia %s.

en: Search for events
fi: Etsi tapahtumia

en: Search:
fi: Haku:

en: See an example of the link
fi: Katso esimerkki linkistä

en: Select %s
fi: Valitse %s

en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: Select Color
fi: Valitse väri

en: Select Content Type
fi: Valitse sisällön tyyppi

en: Select Import Type
fi: Valitse tuonnin tyyppi

en: Select Source
fi: Valitse lähde

en: Select a Country:
fi: Valitse maa:

en: Select a State:
fi: Valitse osavaltio:

en: Select all pages
fi: Valitse kaikki sivut

en: Select date.
fi: Valitse päivä.

en: Select the Event Field that best matches your CSV file column. The contents of that column will then be mapped to the specified event field when the event is created.
fi: Valitse tapahtumakenttä joka osuu parhaiten yksiin CSV-tiedostosi sarakkeen kanssa. Sen sarakkeen tiedot tuodaan määrittelemääsi tapahtumakenttään, kun tapahtuma luodaan.

en: Sep
fi: Syy

en: September
fi: Syyskuu

en: Server Connection
fi: Palvelinyhteys

en: Set Font Colors
fi: Aseta fontin värit

en: Set the default currency symbol for event costs. Note that this only impacts future events, and changes made will not apply retroactively.
fi: Aseta oletusvaluutta tapahtuman hinnalle. Huomaa, että tämä muutos koskee ainoastaan tulevia tapahtumia.

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings > General
fi: Asetukset > Yleistä

en: Settings overview
fi: Asetusten yleiskatsaus

en: Settings saved.
fi: Asetukset tallennettu.

en: Seychelles
fi: Seychellit

en: Shortcodes
fi: Lyhytkoodit

en: Show %s Search
fi: Näytä %s haku

en: Show Featured Event Images
fi: Näytä nostettujen tapahtumien kuvat

en: Show Map
fi: Näytä kartta

en: Show Map Link:
fi: Näytä karttalinkki

en: Show Map Link?
fi: Näytä karttalinkki?

en: Show Map:
fi: Näytä kartta:

en: Show Map?
fi: Näytä kartta?

en: Show The Events Calendar link
fi: Näytä The Events Calendar -linkki

en: Show _MENU_ entries
fi: Näytä kerralla _MENU_ riviä

en: Show comments
fi: Näytä kommentit

en: Show events with the site's other posts. When this box is checked, events will also continue to appear on the default events page.
fi: Näytä tapahtumat sivuston muiden artikkelien kanssa. Tapahtumat näkyvät edelleen tapahtumasivulla.

en: Show time zone
fi: Näytä aikavyöhyke

en: Show:
fi: Näytä:

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
fi: Näytetään 0 - 0 (yhteensä 0)

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
fi: Näytetään rivit _START_ - _END_ (yhteensä _TOTAL_ )

en: Sign Up
fi: Rekisteröidy

en: Single Event
fi: Yksittäinen tapahtuma

en: Single event URL slug
fi: Yksittäisen tapahtuman URL-osoitteen muoto

en: Site License Key
fi: Sivuston lisenssiavain

en: Skipped:
fi: Ohitettu:

en: Slideshow
fi: Diashow

en: Slovakia (Slovak Republic)
fi: Slovakia

en: Solomon Islands
fi: Salomonsaaret

en: Something went wrong while inserting the record in the database.
fi: Tietokantaan tallentamisessa tapahtui virhe.

en: Sorry, The Events Calendar requires PHP %s or higher. Talk to your Web host about moving you to a newer version of PHP.
fi: Valitettavasti The Events Calendar vaatii PHP version %s tai uudemman. Keskustele palveluntarjoajasi kanssa uudemmasta PHP versiosta.

en: Sorry, The Events Calendar requires WordPress %s or higher. Please upgrade your WordPress install.
fi: Valitettavasti The Events Calendar vaatii WordPress version %s tai uudemman. Päivitä WordPress.

en: Sorry, key validation server is not available.
fi: Pahoittelemme, validointiavaimen vahvistusserveri ei ole saatavilla.

en: Source
fi: Lähde

en: Source:
fi: Lähde:

en: South Africa
fi: Etelä-Afrikka

en: South Carolina
fi: Etelä-Carolina

en: South Dakota
fi: Etelä-Dakota

en: South Georgia, South Sandwich Islands
fi: Etelä-Georgia, Eteläiset Sandwichsaaret

en: Spain
fi: Espanja

en: Start Date
fi: Aloituspäivä

[ctx: Start Date Time "to" End Date Time]
en: to
fi: –

en: Start Time
fi: Aloitusaika

en: Start your upgrade
fi: Aloita päivitys

en: Start/End:
fi: Alku/Loppu:

en: Start:
fi: Alkaa:

en: State
fi: Osavaltio

en: State or Province:
fi: Osavaltio tai maakunta:

[ctx: Static front page setting]
en: Main %s Page
fi: Tapahtumien pääsivu

en: Status:
fi: Tila:

en: Step 1 of 2
fi: Vaihe 1 / 2

en: Step 2 of 2
fi: Osa 2 / 2

en: Sticky in Month View
fi: Kiinnitä kuukausinäkymään

en: Stop all Event Aggregator imports from running. Existing imported events will not be affected. Imports via CSV file will still be available.
fi: Estä kaikkien Event Aggregator -tuontien suorittaminen. Tämä ei vaikuta olemassa oleviin tapahtumiin. Tuonti CSV-tiedoston kautta on edelleen käytettävissä.

en: Stop current processes
fi: Pysäytä nykyiset prosessit

en: Success
fi: Onnistui

en: Suggested text:
fi: Ehdotettu teksti:

en: Sun
fi: Su

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Sunshine
fi: Auringonvalo

en: Support
fi: Tuki

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
fi: Huippuvuoret ja Jan Mayen

en: Swaziland
fi: Swazimaa

en: Sweden
fi: Ruotsi

en: Switzerland
fi: Sveitsi

en: Syrian Arab Republic
fi: Syyria

en: System Information
fi: Järjestelmäinformaatio

en: TEC Logo
fi: TEC logo

en: Tags
fi: Avainsanat

en: Tags:
fi: Avainsanat:

en: Tajikistan
fi: Tadžikistan

en: Tanzania, United Republic of
fi: Tansania

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: %s
fi: Teeman muokkaukset pitäisi siirtää oikeaan alikansioon: %s

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: tribe_get_template_part('%s')
fi: Teeman muokkaukset pitäisi siirtää oikeaan alikansioon: tribe_get_template_part('%s')

en: Temporary file not found. Could not save %s.
fi: Väliaikaistiedostoa ei löydetty. Ei voitu tallentaa %s.

en: Text
fi: Teksti

[ctx: Text used for links to the Accent Color setting.]
en: Accent Color
fi: Korostusväri

[ctx: Text used for links to the Event Background Color setting.]
en: General Background Color
fi: Yleinen taustaväri

[ctx: Text used for links to the General settings section.]
en: General
fi: Yleiset

en: Thailand
fi: Thaimaa

en: Thanks for setting up a valid key. It will expire on %s
fi: Kiitos, että annoit voimassa olevan lisenssiavaimen. Sen voimassaolo päättyy %s

en: The "%s" source is invalid and cannot be reached on "%s" instance.
fi: "%s" lähde on virheellinen eikä siihen saada yhteyttä "%s" istunnossa.

[ctx: The "/page/" URL string component.]
en: page
fi: sivu

[ctx: The "Create or Find {post type name}" label for custom linked post types that are *not* Venues or Organizers]
en: Create or Find %s
fi: Luo tai etsi %s

[ctx: The "Find a {post type name}" label for custom linked post types that are *not* Venues or Organizers]
en: Find %1$s %2$s
fi: Hae %1$s %2$s

en: The Events Calendar - View V2
fi: The Events Calendar - Näytä V2

en: The Events Calendar Context
fi: The Events Calendar sisältö

en: The Events Calendar brand logo
fi: The Events Calendar brändin logo

en: The Events Calendar could not write WPML default config file: please create the file manually.
fi: Events Calendar ei pystynyt muokkaamaan WPML:n määritystiedostoa: luo tiedosto manuaalisesti.

en: The Events Calendar is a carefully crafted, extensible plugin that lets you easily share your events. Beautiful. Solid. Awesome.
fi: The Events Calendar -tapahtumakalenteri on huolella rakennettu, laajennettavissa oleva lisäosa, jonka avulla voit helposti jakaa tapahtumia. Tyylikäs. Luotettava. Mahtava.

en: The Events Calendar logo
fi: Events Calendarin logo

en: The URL to the event page
fi: Tapahtumasivun URL-osoite

en: The URL to the organizer page
fi: Järjestäjäsivun osoite

en: The URL to the venue page
fi: Tapahtumapaikan kotisivu

en: The above setting was not saved. Other settings were successfully saved. | The above settings were not saved. Other settings were successfully saved.
fi[0]: Edellä olevaa asetusta ei tallennettu. Muiden asetusten tallennus onnistui.
fi[1]: Edellä olevaa asetusta ei tallennettu. Muiden asetusten tallennus onnistui.

en: The above should ideally be plural, and this singular.<br />Your single event URL is: %s
fi: Edellä olevan tulisi mieluiten olla monikossa, ja tämä yksikkö.<br />Yksittäisen tapahtuman URL on: %s

[ctx: The associated field is required.]
en: (required)
fi: (pakollinen)

en: The currency symbol normally precedes the value. Enabling this option positions the symbol after the value.
fi: Valuutan symboli on yleensä ennen arvoa. Valitsemalla tämän vaihtoehdon symboli sijoitetaan arvon jälkeen.

en: The date month
fi: Pvm kk

[ctx: The datepicker label when the range start is now.]
en: Now
fi: Tästä hetkestä

[ctx: The datepicker range definition when no events are found (for mobile).]
en: %s onwards
fi: %s eteenpäin

[ctx: The datepicker range definition when no events are found.]
en: %s onwards
fi: %s eteenpäin

[ctx: The datepicker range definition when no more pages of events exist.]
en: Upcoming
fi: Tulossa

[ctx: The days of the week text color setting label.]
en: Days of the Week
fi: Viikon päivät

en: The default event category for events
fi: Oletuskategoria kaikille tapahtumille

en: The default event category for events imported via .ics files
fi: Oletuskategoria tapahtumille, jotka on tuotu .ics-tiedostoista

en: The default event category for events imported via CSV
fi: Oletuskategoria tapahtumille, jotka on tuotu CSV-tiedostoista

en: The default event category for events imported via Google Calendar
fi: Oletuskategoria tapahtumille, jotka on tuotu Google Kalenterista

en: The default event category for events imported via iCalendar
fi: Oletuskategoria tapahtumille jotka on tuotu iCalendarin kautta

en: The default post status for events
fi: Tapahtumien oletustila

en: The default post status for events imported via .ics files
fi: Oletustila tapahtumille, jotka on tuotu .ics-tiedostoista

en: The default post status for events imported via CSV
fi: Oletustila tapahtumille, jotka on tuotu CSV-tiedostoista

en: The default post status for events imported via Google Calendar
fi: Oletustila tapahtumille, jotka on tuotu Google Kalenterista

en: The default post status for events imported via iCalendar
fi: Oletustila tapahtumille, jotka on tuotu iCalendarin kautta

[ctx: The default title of the List Widget.]
en: Upcoming Events
fi: Tulevat tapahtumat

[ctx: The description of the List Widget.]
en: A widget that displays upcoming events.
fi: Vimpain joka näyttää tulevat tapahtumat.

en: The e-mail address will be obfuscated on this site to avoid it getting harvested by spammers.
fi: Sähköpostiosoitetta ei näytetä sivulla, jotta roskapostittajat eivät voi tallentaa sitä.

en: The event WordPress post ID
fi: Tapahtuman WordPress-artikkelin tunnus

en: The event categories
fi: Tapahtumakategoriat

en: The event category description
fi: Tapahtuman kategorian kuvaus

en: The event category name
fi: Tapahtuman kategoria nimi

en: The event cost
fi: Tapahtuman kustannus

en: The event cost details
fi: Tapahtuman kustannusten lisätiedot

en: The event description
fi: Tapahtuman kuvaus

en: The event excerpt
fi: Tapahtuman lyhennelmä

en: The event long description
fi: Tapahtuman pidempi kuvaus

en: The event name
fi: Tapahtuman nimi

en: The event organizers
fi: Tapahtuman järjestäjät

en: The event publication date
fi: Tapahtuman julkaisupäivä

en: The event short description
fi: Tapahtuman lyhyempi kuvaus

en: The event tags
fi: Tapahtuman tunnisteet

en: The event time zone
fi: Tapahtuman aikavyöhyke

en: The event title
fi: Tapahtuman otsikko

en: The event venue
fi: Tapahtumapaikka

en: The file went away. Please try again.
fi: Tiedosto meni pois. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: The following fields are required for a successful import:
fi: Seuraavat kentät vaaditaan tuonnin onnistumiseksi:

en: The following plugins are out of date: %1$s. All add-ons contain dependencies on The Events Calendar and will not function properly unless paired with the right version. %2$sLearn More%3$s.
fi: Seuraavat lisäosat ovat päivittämättä: %1$s. Kaikki lisäosat sisältävät riippuvuuksia tapahtumakalenteriin ja eivät toimi kunnolla, mikäli parina ei ole oikea versio. %2$sKatso lisätietoja%3$s.

en: The following preview does not necessarily contain all of the data from your CSV file. The data displayed below is meant as a guide to help you map your CSV file's columns to the appropriate Event fields.
fi: Seuraava esikatselu ei välttämättä sisällä kaikkia CSV-tiedoston tietoja. Näytettävät tiedot on tarkoitettu auttamaan CSV-tiedoston tietojen sijoittamista tarkoituksenmukaisiin tapahtumakenttiin.

en: The function needs to be passed an $event or used in the loop.
fi: Funktiolle täytyy antaa $event tai käyttää loopissa.

[ctx: The header for the calendar grid color control section.]
en: Adjust Grid Colors
fi: Muokkaa gridin värejä

en: The image WordPress post ID
fi: Kuvan WordPress-artikkelin tunnus

[ctx: The label for the amount of events to show in the List Widget.]
en: Show:
fi: Näytä:

[ctx: The label for the field of the title of the List Widget.]
en: Title:
fi: Otsikko:

[ctx: The label for the option to hide the List Widget if no upcoming events.]
en: Hide this widget if there are no upcoming events.
fi: Piilota tämä vimpain jos ei ole tulevia tapahtumia.

[ctx: The label for the option to only show featured events in the List Widget]
en: Limit to featured events only
fi: Rajoita vain kiinnitettyihin tapahtumiin

[ctx: The multiday event bar color setting label.]
en: Event Span
fi: Tapahtumaväli

[ctx: The name of the List Widget.]
en: Events List
fi: Tapahtumien lista

en: The next import is scheduled for %1$s.
fi: Seuraava tuonti on ajastettu %1$s.

en: The number of events per page on the List View. Does not affect other views.
fi: Tapahtumien lukumäärä per sivu List View sivulla. Ei vaikuta muihin näkymiin.

en: The number of events per page on the List, Photo, and Map Views. Does not affect other views.
fi: Tapahtumien lukumäärä per sivu listaus- (List View), kuva- (Photo), ja karttanäkymissä (Map View). Ei vaikuta muihin näkymiin.

en: The organizer WordPress post ID
fi: Järjestäjän WordPress-artikkelin tunnus

en: The organizer e-mail address
fi: Järjestäjän sähköpostiosoite

en: The organizer email address
fi: Järjestäjän sähköpostiosoite

en: The organizer long description
fi: Järjestäjän pitkä kuvaus

en: The organizer name
fi: Järjestäjän nimi

en: The organizer phone number
fi: Järjestäjän puhelinnumero

en: The organizer short description
fi: Järjestäjän lyhyt kuvaus

en: The organizer website
fi: Järjestäjän verkkosivusto

en: The request was sent insecurely.
fi: Pyyntö lähetettiin suojaamattomana.

en: The request wasn't sent from this tab.
fi: Pyyntöä ei lähetetty tältä välilehdeltä.

en: The requested date "%s" was not valid &ndash; showing the current month instead
fi: Pyydetty päivämäärä "%s" ei ole oikea &ndash; näytetään sen sijaan nykyinen kuukausi

en: The requested page was not found.
fi: Etsimääsi sivua ei löytynyt.

en: The requested source does not have any upcoming and published events matching the search criteria.
fi: Ei tulevia ja julkaistuja tapahtumia, jotka vastaavat hakuehtoja.

en: The response from the Event Aggregator server was badly formed and could not be understood. Please try again.
fi: Tapahtumapalvelimen vastaus oli virheellisesti muotoiltu, eikä sitä voitu tulkita. Yritä uudelleen.

en: The selected log file is empty or has not been generated yet.
fi: Valittu lokitiedosto on tyhjä tai sitä ei ole vielä luotu.

en: The server is not currently responding
fi: Palvelin ei vastaa tällä hetkellä

en: The server is responding with an error:
fi: Palvelin vastaa virheellä:

en: The slug used for building the events URL.
fi: Tapahtumien URL-osoitteen muoto.

en: The venue ID used to globally identify in Event Aggregator
fi: Tapahtuman ID, jota käytetään tunnistamiseen globaalisti Tapahtumakerääjässä

en: The venue ZIP code
fi: Tapahtumapaikan postinumero

en: The venue address
fi: Tapahtumapaikan osoite

en: The venue city
fi: Tapahtumapaikan kaupunki

en: The venue country
fi: Tapahtumapaikan maa

en: The venue long description
fi: Tapahtumapaikan pitkä kuvaus

en: The venue name
fi: Tapahtumapaikan nimi

en: The venue phone number
fi: Tapahtumapaikan puhelinnumero

en: The venue province
fi: Tapahtumapaikan lääni

en: The venue short description
fi: Tapahtumapaikan lyhyt kuvaus

en: The venue state
fi: Tapahtumapaikan osavaltio

en: The venue state or province
fi: Tapahtumapaikan osavaltio tai lääni

en: The venue website URL
fi: Tapahtumapaikan kotisivu

en: There are no fields setup for this tab yet.
fi: Tällä välilehdellä ei ole vielä kenttiä.

en: There are no upcoming %s at this time.
fi: Ei tulevia %s tällä hetkellä.

en: There is a new version of %1$s available. %2$s
fi: Uusi %1$s versio saatavilla. %2$s

en: There is an update for %s. %sRenew your license%s to get access to bug fixes, security updates, and new features.
fi: Kohteeseen %s on saatavilla päivitys. %sUusi lisenssisi%s, jotta saat käyttöösi ohjelmavirheiden korjaukset, turvallisuuspäivitykset ja uudet ominaisuudet.

en: There is an update for %s. You'll need to %scheck your license%s to have access to updates, downloads, and support.
fi: Kohteeseen %s on saatavilla päivitys. %sTarkista lisenssisi%s, jotta saat päivitykset, lataukset ja tuen käyttöösi.

en: There were no Legacy Events to be Migrated, you are ready to rock!
fi: Ei vanhentuneina sivuutettuja tapahtumia siirrettäviksi. Aloita käyttö!

en: There were no results found for %s this month.
fi: Tuloksia ei löytynyt %s tässä kuussa.

en: There were no results found for %s.
fi: Ei tuloksia haulle %s.

en: There were no results found for <strong>"%1$s"</strong> this month.
fi: Tuloksia ei löytynyt <strong>"%1$s"</strong> tässä kuussa.

en: There were no results found for <strong>"%1$s"</strong>.
fi: Ei tuloksia haulle <strong>"%1$s"</strong>.

en: There were no results found for this view. %1$s
fi: Tälle näkymälle ei löytynyt tuloksia. %1$s

en: There were no results found.
fi: Ei tuloksia.

en: These settings will also apply to events imported in the future via this scheduled import.
fi: Näitä asetuksia tullaan soveltamaan myös tuleviin tapahtumiin, jotka tuodaan ajastetusti tätä kautta.

en: Third Party Accounts
fi: Kolmannen osapuolen tilit

en: This %s has passed.
fi: Tämä %s on mennyt.

en: This Filter has been deprecated, to comply with WordPress Standards we are now using Underscores (_) instead of Dashes (-). From: "%s" To: "%s"
fi: Tätä suodatinta ei enää käytetä. Käytämme WordPressin standardien mukaisesti alaviivoja (_) emmekä tavuviivoja (-). Alkaa: "%s" Päättyy: "%s"

en: This calendar is powered by The Events Calendar.
fi: Tämän kalenterin voimalähteenä toimii The Events Calendar.

en: This event is all day on %%startdatewithyear%%.
fi: Tämä on koko päivän tapahtuma %%startdatewithyear%%.

en: This event is all day starting on %%startdatenoyear%% and ending on %%enddatewithyear%%.
fi: Tämä on koko päivän tapahtuma, joka alkaa %%startdatenoyear%% ja päättyy %%enddatewithyear%%.

en: This event is at %%starttime%% on %%startdatewithyear%%.
fi: Tämän tapahtuman ajankohta on klo %%starttime%% %%startdatewithyear%%.

en: This event is from %%starttime%% to %%endtime%% on %%startdatewithyear%%.
fi: Tämän tapahtuman ajankohta on klo %%starttime%%–%%endtime%% %%startdatewithyear%%.

en: This event starts at %%starttime%% on %%startdatenoyear%% and ends at %%endtime%% on %%enddatewithyear%%
fi: Tämä tapahtuma alkaa klo %%starttime%% %%startdatenoyear%% ja päättyy klo %%endtime%% %%enddatewithyear%%

en: This event starts at %%starttime%% on %%startdatenoyear%% and ends on %%enddatewithyear%%
fi: Tämä tapahtuma alkaa klo %%starttime%% %%startdatenoyear%% ja päättyy %%enddatewithyear%%

en: This is where all of the global network settings for The Events Calendar can be modified.
fi: Tämä on paikka missä kaikki verkkoasetukset muokataan liittyen The Events Calendar lisäosaan.

en: This option allows you to automatically move past events to trash.
fi: Tämä valinta antaa sinun automaattisesti siirtää menneet tapahtumat roskakoriin.

en: This option allows you to bulk delete past events. Be careful and backup your database before removing your events as there is no way to reverse the changes.
fi: Tämä vaihtoehto antaa sinun poistaa kerralla viime tapahtumat. Ole varovainen ja varmuuskopioi tietokantasi ennen tapahtumien poistoa, koska sen jälkeen tietoja ei ole enää mahdollista palauttaa.

en: This option is disabled when "Disable the Event Search Bar" is checked on the Display settings tab.
fi: Tätä valintaa ei näytetä, kun "Poista hakupalkki" on valittu Näyttämisen asetusten välilehdessä.

en: Three months
fi: Kolme kuukautta

en: Three weeks
fi: Kolme viikkoa

en: Thu
fi: To

en: Thursday
fi: Torstai

en: Ticket availability automatically updates
fi: Lippujen saatavuuden automaattipäivitykset

en: Tickets
fi: Liput

en: Time &amp; Date
fi: Aika &amp; päivä

en: Time Zone Settings
fi: Aikavyöhykeasetukset

en: Time Zone:
fi: Aikavyöhyke:

en: Time range separator
fi: Aikajaksojen erottaja

en: Time zone mode
fi: Aikavyöhykkeen tila

en: Time:
fi: Aika:

en: Timezone support
fi: Aikavyöhyketuki

en: Tips and tools to help with planning online events, webinars, and more on WordPress and beyond.
fi: Vinkkejä ja työkaluja verkkotapahtumien, verkkoseminaarien ja muiden suunnitteluun WordPressissä ja muualla.

en: Title:
fi: Otsikko:

en: To begin using %2$s, please install and activate %3$s.
fi: Aloittaaksesi käyttö %2$s, asenna ja aktivoi %3$s.

en: To continue using The Events Calendar, please install the latest version of
fi: Jatkaaksesi The Events Calendar käyttöä, asenna viimeisin versio

en: Today
fi: Tänään

en: Tomorrow
fi: Huominen

en: Translations
fi: Käännökset

en: Transparent
fi: Läpinäkyvä

en: Tribe Events Styles
fi: Tribe Event Styles

en: Trinidad and Tobago
fi: Trinidad ja Tobago

en: Tue
fi: Ti

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Turkey
fi: Turkki

en: Turks and Caicos Islands
fi: Turks- ja Caicossaaret

en: Tutorial
fi: Opastus

en: Two months
fi: Kaksi kuukautta

en: Two weeks
fi: Kaksi viikkoa

en: Ukraine
fi: Ukraina

en: Unable to attach an image to the event
fi: Ei onnistuta lisäämään kuvaa tapahtumaan

en: Unable to find a matching post.
fi: Vastaavaa artikkelia ei löydy.

en: Unable to run Tribe Extensions. Your website host is running PHP 5.2 or older, and has likely disabled or misconfigured debug_backtrace(). You, or your website host, will need to upgrade PHP or properly configure debug_backtrace() for Tribe Extensions to work.
fi: Emme voi suorittaa Tribe Extensions -lisäosia. Sivustosi käyttää PHP 5.2:sta tai vanhempaa ja on oletettavasti poistanut käytöstä tai määrittänyt virheelilsesti kohteen debug_backtrace(). Teidän tai sivustonne ylläpitäjän on päivitettävä PHP tai määriteltävä debug_backtrace() oikein Tribe Extensions -lisäosia varten.

en: Unable to save credentials
fi: Käyttäjätietoja ei voitu tallentaa

en: Undo
fi: Kumoa

en: United Arab Emirates
fi: Yhdistyneet arabiemiirikunnat

en: United Kingdom
fi: Iso-Britannia

en: United States
fi: Yhdysvallat

en: United States Minor Outlying Islands
fi: Yhdysvaltain pienet erillissaaret

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Unknown Column
fi: Tuntematon sarake

en: Unknown or not set
fi: Tuntematon tai määrittelemätön

en: Unnamed %s
fi: Nimeämätön %s

en: Unnamed Venue
fi: Nimeämätön tapahtumapaikka

en: Unsupported
fi: Ei tuettu

en: Upcoming %s
fi: Tulevat %s

en: Upcoming Events
fi: Tulevat tapahtumat

en: Update %s Category
fi: Päivitä %s kategoria

en: Update Authority
fi: Päivitysvaltuutus

en: Update Time Zone Data
fi: Päivitä aikavyöhyketieto

en: Update complete: time zone data has been added to all events in the database.
fi: Päivitys valmis: aikavyöhyketieto on lisätty kaikkiin tapahtumiin tietokannassa.

en: Update now to version %s.
fi: Päivitä nyt versioon %s.

en: Updated:
fi: Päivitetty:

en: Upgrade
fi: Päivitä

en: Upgrade Plugin
fi: Päivitä lisäosa

en: Upgrade your calendar views
fi: Päivitä kalenterinäkymät

en: Upgrade your calendar.
fi: Päivit kalenterisi.

en: Upload
fi: Lataa

en: Upload a CSV File
fi: Lataa CSV-tiedosto

en: Upload an ICS File
fi: Lataa ICS-tiedosto

en: Use General
fi: Käytä Yleistä

en: Use Saved %s:
fi: Käytä tallennettua %s:

en: Use global import settings
fi: Käytä yleisiä tuontiasetuksia

en: Use manual time zones for each event
fi: Käytä paikallista aikavyöhykettä jokaiselle tapahtumalle

en: Use the following panel of your customizer to change the styling of your Calendar and Event pages.
fi: Voit muokata kalenteri- ja tapahtumasivujen tyyliä WordPressin Mukauta-toiminnon seuraavassa kohdassa.

en: Use the options below to configure your imports. Global Import Settings apply to all imports, but you can also override the global settings by adjusting the origin-specific options. Check your Event Aggregator Service Status on the %1$s.
fi: Alla olevilla asetuksilla voit mukauttaa tuontejasi. Tuonnin yleisasetukset vaikuttavat kaikkiin tuonteihin mutta voit myös ohittaa yleissäännöt muuttamalla lähteestä riippuvia asetuksia. Tarkista Event Aggregator -palvelun tila kohteessa %1$s.

en: Use the options below to configure your imports. Looking for more ways to import events from other websites?
fi: Alla olevien vaihtoehtojen avulla voit määrittää tietojen tuonnit. Etsitkö uusia tapoja tuoda tapahtumia muilta sivustoilta?

en: Use the site-wide time zone everywhere
fi: Käytä sivustonlaajuista aikavyöhykettä kaikkialla

en: Use this to share calendar data with Google Calendar, Apple iCal and other compatible apps
fi: Käytä tätä jakaaksesi kalenterin tiedot Google-kalenterin, Apple iCal:in ja muiden yhteensopivien sovellusten kanssa

en: Valid Key! Expires on %s
fi: Lisenssiavain kelvollinen! Erääntyy %s

en: Value
fi: Arvo

en: Venue
fi: Tapahtumapaikka

en: Venue Address
fi: Tapahtumapaikan osoite

en: Venue Address 2
fi: Tapahtumapaikan osoite 2

en: Venue City
fi: Tapahtumapaikan kaupunki

en: Venue Country
fi: Tapahtumapaikan maa

en: Venue Description
fi: Tapahtumapaikan kuvaus

en: Venue Featured Image
fi: Tapahtumapaikan kuva

en: Venue Name
fi: Tapahtumapaikan nimi

en: Venue Phone
fi: Tapahtumapaikan puhelinnumero

en: Venue State
fi: Tapahtumapaikan lääni/osavaltio

en: Venue State/Province
fi: Tapahtumapaikan osavaltio tai maakunta

en: Venue URL
fi: Tapahtumapaikan kotisivu

en: Venue Website
fi: Tapahtumapaikan www-sivu

en: Venue Zip
fi: Tapahtumapaikan postinumero

en: Venue Zip Code
fi: Tapahtumapaikan postinumero

en: Venues
fi: Tapahtumapaikat

en: Viet Nam
fi: Vietnam

en: View
fi: Katso

en: View %1$s %2$s | View All %1$s %2$s
fi[0]: Näytä %1$s %2$s
fi[1]: Näytä kaikki %1$s %2$s

en: View %s
fi: Näytä %s

en: View %s As
fi: Näytä %s kuten

en: View All %s
fi: Näytä kaikki %s

en: View All Add-Ons
fi: Näytä kaikki lisäosat

en: View As
fi: Näytä

en: View Calendar
fi: Näytä kalenteri

en: View Events
fi: Näytä tapahtumat

en: View Filters
fi: Näytä suodattimet

en: View My Calendar
fi: Näytä kalenterini

en: View Update Page
fi: Näytä päivityssivu

en: View Welcome Page
fi: Näytä tervetulosivu

en: View all %s
fi: Näytä kaikki %s

en: View and manage your license keys
fi: Näytä ja hallinnoi lisenssiavaimiasi

en: View more %1$s.
fi: Näytä enemmän %1$s.

en: View the page that displayed when you initially installed the plugin.
fi: Näytä sivu, joka näytettiin heti lisäosan asentamisen jälkeen.

en: View the page that displayed when you updated the plugin.
fi: Näytä sivu, joka näytettiin lisäosan päivittämisen yhteydessä.

en: View your event categories
fi: Näytä tapahtumakategoriat

en: View your event organizers
fi: Näytä tapahtuman järjestäjät

en: View your event tags
fi: Näytä tapahtumasi avainsanat

en: View your event venues
fi: Näytä tapahtumien tapahtumapaikat

en: View your scheduled imports.
fi: Näytä ajastetut tuonnit.

en: Views Navigation
fi: Näkymät navigointi

en: Virgin Islands (British)
fi: Brittiläiset Neitsytsaaret

en: Virgin Islands (U.S.)
fi: Yhdysvaltain Neitsytsaaret

en: Virtual Event Resources
fi: Virtuaalitapahtuman resurssit

en: Virtual Events
fi: Virtuaalitapahtumat

en: Visit the Add-on Page
fi: Vieraile lisäosa sivulla

en: WP Cron not enabled
fi: WP Cron ei ole käytössä

en: Wallis and Futuna Islands
fi: Wallis ja Futuna

en: Want this emailed to you?
fi: Haluatko tämän sähköpostitse sinulle?

en: Want to take your events to the next level?
fi: Haluatko viedä tapahtumasi uudelle tasolle?

en: Warnings and errors
fi: Varoitukset ja virheet

en: We can help with that
fi: Voimme auttaa siinä

en: We hope our plugin is helping you out.
fi: Toivomme lisäosamme auttavan sinua.

en: We hope you love %1$s
fi: Toivomme että rakastat %1$s

en: We recommend a 16:9 aspect ratio for featured images.
fi: Suosittelemme 16:9 kuvasuhdetta artikkelikuviin.

en: We send out discounts to our core users via our newsletter.
fi: Lähetämme alennuksia ydinkäyttäjillemme uutiskirjeen välityksellä.

en: We were unable to process your request. Please try again.
fi: Emme pystyneet prosessoimaan pyyntöänne. Olkaa hyvä, yrittäkää uudelleen.

en: Website:
fi: Kotisivu:

en: Wed
fi: Ke

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Welcome to The Events Calendar!
fi: Tervetuloa The Events Calendariin!

en: Western Sahara
fi: Länsi-Sahara

en: When events are sticky in month view, they'll display first in the list of events shown within a given day block.
fi: Kun tapahtumat on kiinnitetty kuukausinäkymään, ne näytetään ensin annetun päivän tapahtumalistauksessa.

en: When this import was last scheduled to run, the daily limit for your Event Aggregator license had already been reached.
fi: Kun tämä tuonti oli viimeksi ajoitettu käynnistymään, Event Aggregatorin lisenssisi tuontien päivittäinen yläraja oli jo saavutettu.

en: Where's my calendar?
fi: Missä minun kalenterini on?

en: Whether events linked to the venue should show a map link or not
fi: Näytetäänkö tapahtumapaikkaan liitettyjen tapahtumien karttalinkki vai ei

en: Whether the event should show a map link or not
fi: Näytetäänkö tapahtuman karttalinkki vai ei

en: Whether the map link should be shown for the event or not
fi: Näytetäänkö tapahtuman karttalinkki vai ei

en: Whether the map link should be shown for the venue or not
fi: Näytetäänkö tapahtumapaikan kartan linkki vai ei

en: Whether the map should be shown for the venue or not
fi: Näytetäänkö tapahtumapaikan kartta vai ei

en: Widget
fi: Vimpain

en: Widgets
fi: Vimpaimet

en: Without a defined location your event will not display a %sGoogle Rich Snippet%s on the search results.
fi: Ilman määriteltyä sijaintia, tapahtumasi ei näytä %sGoogle Rich Snippet%s hakutuloksissa.

en: WordPress 5.7 includes a major jQuery update that may cause compatibility issues with past versions of The Events Calendar, Event Tickets and other plugins.
fi: WordPress 5.7 sisältää suuren jQuery päivityksen joka voi aiheuttaa yhteensopivuusongelmia vanhoissa versioissa koskien The Events Calendar, Event Tickets ja muita lisäosia.

en: Writes
fi: kirjoitusta

[ctx: X (miles abbreviation)]
en: %1$s (mi)
fi: %1$s (mailia)

en: YYYY-MM-DD
fi: VVVV-KK-PP

en: Yemen
fi: Jemen

en: Yes
fi: Kyllä

en: Yesterday
fi: Eilinen

en: You %1$scannot%2$s use the same slug as above. The above should ideally be plural, and this singular.%3$sYour single Event URL is like: %4$s
fi: Et %1$svoi%2$s käyttää samaa osoitetta kuin edellä. Edellä olevan tulisi mieluiten olla monikko, ja tämän yksikkö.%3$sSinun yksittäisen tapahtuman URL on muotoa: %4$s

en: You are approaching your daily import limit. You may want to adjust your Scheduled Import frequencies.
fi: Lähestyt päivittäisten tuontien ylärajaa. Sinun saattaisi kannattaa muokata ajastettujen tuontien aikaväliä.

en: You are running Version %s and deserve a hug :-)
fi: Käytät versiota %s ja ansaitset halauksen. :-)

en: You are up to date!
fi: Olet ajan tasalla!

en: You are using WordPress 5.7 which included a major jQuery update that may cause compatibility issues with past versions of The Events Calendar, Event Tickets and other plugins.
fi: Käytät WordPress 5.7 versiosta joka sisältää suuren jQuery päivityksen ja se voi aiheuttaa yhteensopivuusongelmia vanhoissa versioissa koskien The Events Calendar, Event Tickets ja muita lisäosia.

en: You can always check the status of your licenses by logging in to %1$syour account on theeventscalendar.com%2$s.
fi: Voit tarkistaa lisenssiesi tilan kirjautumalla %1$stilillesi osoitteessa theeventscalendar.com%2$s.

en: You can make changes to imported events via The Events Calendar and see those changes reflected on your site’s calendar. The owner of the original event source (e.g. the iCalendar feed or Meetup group) might also make changes to their event. If you choose to re-import an altered event (manually or via a scheduled import), any changes made at the source or on your calendar will need to be addressed.
fi: The Events Calendar sallii tehdä muutoksia tuotuihin tapahtumiin ja muutokset on nähtävissä sivustosi kalenterissa. Myös alkuperäisen tapahtumalähteen haltija (esim iCalendar syöte tai Facebook ryhmä) voi tehdä muutoksia tapahtumaan. Jos päätät tuoda muutetun tapahtuman uudelleen (manuaalisesti tai ajoitetun tuonnin kautta), kaikki muutokset, jotka on tehty lähteessä tai kalenterissasi täytyy tarkistaa.

en: You do not have a license
fi: Sinulla ei ole lisenssiä

en: You do not have permission to delete this record.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa tätä nauhoitusta

en: You do not have permission to migrate Legacy Ignored Events
fi: Sinulla ei ole valtuutusta siirtää vanhentuneina ohitettuja tapahtumia

en: You don't have permission to do that.
fi: Sinulla ei ole lupaa tehdä tätä.

en: You have changed the recurrence rules of this %1$s.  Saving the %1$s will update all future %2$s.  If you did not mean to change all %2$s, then please refresh the page.
fi: Olet muuttanut toistumissääntöjä kohteessa %1$s.  Tallennettaessa %1$s päivittää kaikki tulevat %2$s.  Jollet tarkoittanut muuttaa kaikkia %2$s, niin lataa sivu uudelleen.

en: You have not connected Event Aggregator to Meetup
fi: Et ole yhdistänyt Event Aggregatoria Facebookiin

en: You have reached your daily import limit. Scheduled imports will be paused until tomorrow.
fi: Olet saavuttanut päivittäisten tuontien ylärajan. Ajastetut tuonnit keskeytetään huomiseen saakka.

en: You might find duplicate venues and organizers when updating The Events Calendar from a pre-3.0 version. Click this button to automatically merge identical venues and organizers.
fi: Saatat löytää kahdentuneita tapahtumapaikkoja ja järjestäjiä päivittäessäsi 3.0:aa aikaisemasta versiosta. Klikkaa tätä painiketta yhdistääksesi automaattisesti identtiset tapahtumapaikat ja -järjestäjät.

en: You must select at least one view.
fi: Sinun on valittava vähintään yksi näkymä.

en: You need to upgrade!
fi: Sinun täytyy päivittää!

en: You're all set!
fi: Kaikki valmista!

en: You've requested a non-existent tab.
fi: Välilehteä ei ole olemassa.

en: Your current Events URL is %s
fi: Nykyinen tapahtuma-URL on %s

en: Your current events URL is: %s
fi: Nykyinen tapahtumien URL on: %s

en: Your email
fi: Sähköpostiosoitteesi

en: Your form had the following errors:
fi: Lomakkeessa oli seuraavat virheet:

en: Your import must include at least one event
fi: Latauksessasi tulee olla vähintään yksi tapahtuma

en: Your license is invalid
fi: Lisenssisi ei kelpaa

en: Your license is valid
fi: Lisenssisi on voimassa

en: Your version of The Events Calendar is not up-to-date with one of your The Events Calendar add-ons. Please %supdate now.%s
fi: Versiosi The Events Calendarista ei ole ajan tasalla jonkin tapahtumakalenterin lisäosan kanssa. Ole hyvä ja %späivitä nyt.%s

en: Zambia
fi: Sambia

en: Zoom integration
fi: Zoom integrointi

[ctx: add new on admin bar]
en: Aggregator Record
fi: Yhdistelmätietue

[ctx: admin menu]
en: Aggregator Records
fi: Yhdistelmätietueet

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Daily
fi: Päivittäin

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Every 15 minutes
fi: 15 minuutin välein

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Every 30 Minutes
fi: 30 minuutin välein

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Hourly
fi: Joka tunti

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Monthly
fi: Kuukausittain

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: On Demand
fi: Tarvittaessa

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Weekly
fi: Viikoittain

en: all
fi: kaikki

[ctx: all events slug]
en: all
fi: kaikki

en: all time
fi: toistaiseksi voimassa

en: and
fi: ja

en: and %s post moved to Ignored. | and %s posts moved to Ignored.
fi[0]: ja %s julkaisu siirretty hylättyihin.
fi[1]: ja %s julkaisua siirretty hylättyihin.

en: at approximately
fi: noin

en: based on %s version
fi: perustuu versioon %s

en: category
fi: kategoria

[ctx: category list label]
en: %s Category | %s Categories
fi[0]: %sluokka
fi[1]: %sluokat

en: click here
fi: klikkaa tästä

[ctx: column name]
en: # Imported
fi: # tuotu

[ctx: column name]
en: Frequency
fi: Toistuvuus

[ctx: column name]
en: Last Import
fi: Tuotu viimeksi

[ctx: column name]
en: Source
fi: Lähde

[ctx: column name]
en: Type
fi: Tyyppi

[ctx: column name]
en: When
fi: Milloin

en: day
fi: päivä

[ctx: day_view]
en: %1$s for %2$s
fi: %1$s - %2$s

en: deactivated
fi: poistettu käytöstä

en: delete
fi: poista

en: edit Events settings.
fi: muokkaa tapahtumien asetuksia.

en: event
fi: tapahtuma

[ctx: event aggregator status]
en: Draft
fi: Luonnos

[ctx: event aggregator status]
en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Draft <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Vedos <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Vedokset <span class="count">(%s)</span>

[ctx: event aggregator status]
en: Failed
fi: Epäonnistui

[ctx: event aggregator status]
en: Imported
fi: Tuotu

[ctx: event aggregator status]
en: Pending
fi: Odottaa

[ctx: event aggregator status]
en: Schedule
fi: Ajasta

en: events
fi: tapahtumat

[ctx: events list widget setting]
en: Limit to featured events only
fi: Vain nostetut tapahtumat

en: example.com/
fi: esimerkki.com/

en: facebook.com/example
fi: facebook.com/esimerkki

[ctx: featured events slug]
en: featured
fi: nostettu

[ctx: featured events title]
en: Featured %s
fi: Nostettu %s

[ctx: formatted plugin list]
en: %1$s and %2$s
fi: %1$s ja %2$s

[ctx: human readable time ago]
en: about %s ago
fi: noin %s sitten

en: iCal Export
fi: iCal-vienti

en: iCal Importer
fi: iCal-tuonti

[ctx: iCal feed description]
en: Events for %s
fi: Tapahtumat %s

en: illustration of a phone screen with a person's face
fi: kuva puhelimen näytöstä henkilön kasvoilla

en: illustration of an event moving from one calendar to another
fi: esimerkki tapahtumasta, joka siirtyy kalenterista toiseen

[ctx: in human readable time]
en: in about %s
fi: noin %s

[ctx: in human readable time]
en: retrying in about %s
fi: yritetään uudelleen noin %s kuluttua

[ctx: link to knowlegebase article]
en: Read more about Ignored Events.
fi: Lisätietoja ohitetuista tapahtumista

en: list
fi: lista

en: list of available functions
fi: lista käytettävissä olevista toiminnoista

[ctx: log engines]
en: None currently available
fi: Ei yhtään saatavissa

[ctx: log selector]
en: None currently available
fi: Ei yhtään saatavissa

en: meetup.com/example
fi: meetup.com/esimerkki

en: month
fi: kuukausi

[ctx: month view]
en: %1$s for %2$s
fi: %1$s - %2$s

en: new
fi: uusi

[ctx: non-existant function name passed for field validation]
en: with function name:
fi: funktion nimellä:

en: one month
fi: yksi kuukausi

en: one week
fi: yksi viikko

en: open-source forum on WordPress.org
fi: open-source foorumi paikassa WordPress.org

en: organizer
fi: järjestäjä

en: organizers
fi: järjestäjät

en: page
fi: sivu

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
fi: %1$s / %2$s

en: past
fi: mennyt

[ctx: post type general name]
en: Aggregator Records
fi: Yhdistelmätietueet

[ctx: post type singular name]
en: Aggregator Record
fi: Yhdistelmätietue

en: premium support on our website
fi: premium tuki sivustollamme

en: queued
fi: jonossa

en: reactivated
fi: otettu käyttöön uudelleen

[ctx: record]
en: Add New
fi: Lisää uusi

[ctx: record via origin]
en: via
fi: menetelmällä

[ctx: records]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>

en: screenshot of updated calendar views
fi: Kuvakaappaus päivitetyistä kalenterinäkymistä

en: see all
fi: näytä kaikki

[ctx: separator between date and time]
en:  at
fi:  klo

[ctx: the final separator in a list of two or more items]
en:  and
fi:  ja

en: three months
fi: kolme kuukautta

en: three weeks
fi: kolme viikkoa

en: today
fi: tänään

en: two months
fi: kaksi kuukautta

en: two weeks
fi: kaksi viikkoa

en: unknown date
fi: tuntematon päivämäärä

en: upcoming
fi: tuleva

en: updated
fi: päivitetty

en: venue
fi: tapahtumapaikka

en: venues
fi: tapahtumapaikat

[ctx: when the retry will happen, a date]
en: retrying at %s
fi: yritetään uudelleen %s kuluttua
